Головна Наради, сесії Голова районної ради відзвітував про свою роботу

Голова районної ради відзвітував про свою роботу

3477

15 грудня відбулася чергова дванадцята сесія Шацької районної ради, яку провів Сергій Карпук, голова районної ради. В засіданні взяли участь заступники голови Шацької РДА Сергій Сидорук та Сергій Кужель, керівник Ковельської місцевої прокуратури Олександр Бабенков, т.в.о. начальника Любомльського МРВ УСБУ у Волинській області Євгеній Кумпан.

На початку депутати озвучили свої запити та звернення: Ольга Дударчук – про звернення профспілки працівників освіти, які просять передбачити у бюджеті на 2017 рік кошти на виплату допомоги на оздоровлення при нарахуванні щорічної відпустки працівникам дошкільних навчальних закладів; Петро Цвид – до начальника Шацького відділення поліції про надання відповіді, чи має право вантажний автотранспорт вагою більше 24 т їздити по ґрунтових дорогах. З подібною проблемою, як зазначив депутат Олександр Наумич, звертаються й жителі сіл Голядин і Смоляри-Світязькі. Дорогами населених пунктів вивозиться ліс, що вирубується у Любомльському районі. Він також озвучив два звернення, перше з яких стосувалося законності вирізування лісопосадки вздовж дороги Шацьк-Гряда (ур. Криниця). Друге – поскаржившись на неотримання відповіді на свій запит, зроблений ще у травні (про результат каналізування вулиць селища, яке робилося за кошти Європроекту), передав матеріали, в яких наведені розбіжності у звіті з каналізування і дійсним станом, керівництву Ковельської прокуратури.

Першими питаннями, які були заслухані на сесії, були звіти Олександра Бабенкова та Євгенія Кумпана. Оскільки вони минулого місяця уже озвучували інформацію про роботу своїх структур на нараді та питання розглядалися на комісії, було прийнято рішення провести звіти у формі запитання-відповіді. Керівник прокуратури зазначив, що з 1 жовтня вступили у дію зміни до Конституції України, якими ще більше було обмежено функції прокуратури до трьох напрямків: підтримання державного обвинувачення у суді, здійснення процесуального керівництва над станом досудового розслідування та нагляд у формі представництва в інтересах держави у виняткових випадках. Також прокуратурі залишено ще деякі функції, але терміном на два роки, поки не будуть сформовані відповідні структури. Із запитанням до прокурора звернувся житель смт Шацьк Олександр Терета, який поцікавився діями прокуратури на його звернення щодо правомірності заміни в будинку лічильника, встановленого Шацьким РЕМ Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» та якого чоловік вважає несправним, на лічильник, придбаний за власний кошт із відповідними сертифікатами та ліцензіями. Натомість керівник прокуратури зазначив, що таке реагування уже не входить до їхньої компетенції, відколи з 1 жовтня відбулися зміни у законодавстві.
Ще одне питання, пов’язане із роботою енергетиків – про стан надання послуг з електропостачання Любомльською філією ПАТ «Волиньобленерго» жителям району – мали розглядати депутати. Та Сергій Сидорук повідомив, що Шацька РДА звернулася до Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго» з проханням надати відповідну інформацію, але там повідомили, що її можуть надати лише з дозволу обласного керівництва ПАТ «Волиньобленерго». Відповідний лист райдержадміністрацією був направлений і в область, відповіді на день проведення сесії не було. В свою чергу, Олександр Сорочук, начальник Шацького РЕМ Любомльської філії ПАТ «Волиньобленерго», відповів на звернення Олександра Терети: замінити можуть лише лічильники, придбані за власний кошт споживачем, і лише тих фірм, які рекомендовані НКРЕ та ПАТ «Волиньобленерго», оскільки після встановлення їх автоматично доведеться брати на баланс та обслуговування.

Євген Кумпан представив депутатам комплексну програму протидії корупційним та терористичним проявам в районі на 2017-2018 роки, згідно з якою розроблені відповідні заходи. З бюджету району очікується лише фінансова підтримка програми (на закупівлю спецзасобів, спецтехніки та спецобладнання, оскільки завдання, які постали перед СБУ за останні роки, значно ускладнилися та потребують оновлення засобів у боротьбі з терористичними проявами).

Також перед депутатами та присутніми на сесії звітував про свою роботу голова районної ради Сергій Карпук. Зокрема, діяльність районної ради була спрямована на вирішення завдань економічного, соціального та культурного розвитку району відповідно до норм чинного законодавства, рішень районної ради в інтересах територіальних громад. Робота планувалася із врахуванням думок та зауважень депутатів, членів постійних комісій, виконавчого апарату. Проведено 12 сесій, на яких розглянуто 180 питань, з яких 23 рішення – про прийняття районних програм, підтримки діючих, 21 програма були профінансовані повністю або частково, хоч не всі кошти були використані. Ряд програм не забезпечені належним фінансуванням, на що потрібно звернути окрему увагу. Сергій Карпук розповів і про роботу постійних комісій районної ради та їх результати. Проводились спільні засідання комісій районної ради, на яких здебільшого розглядались питання галузі освіти, медицини та культури. Протягом року було проведено 5 засідань координаційної ради з питань місцевого самоврядування, одне відбулося на базі Володимир-Волинського району в Устилузькій об’єднаній громаді. Проведені виїзні прийоми громадян, на яких прийнято 101 звернення, з них – 41 – письмові. На виїзних прийомах порушувалися питання стану доріг та освітлення вулиць, земельні питання, в тому числі розпаювання, реорганізації шкіл та зміцнення їх матеріально-технічного стану, стану маршрутних перевезень, екології. Усі звернення громадян були додатково опрацьовані, деякі з них взяті на особистий контроль.

Багато уваги приділялося налагодженню співпраці з прикордонними регіонами Польщі та Білорусі, підписано угоду про співпрацю між Шацьким районом та м. Влодава (Польща), визначено пріоритетні напрямки в написанні подальших спільних проектів, попередньо обговорено обсяги фінансування з кожної сторони. Звернув увагу голова районної ради і на фінансовий стан. Так, хоч показники бюджету й перевиконані за цей рік, проте 2017-й буде для району важким, зважаючи на реформу децентралізації. Тож районною радою проводилась робота із залучення інвесторів, написання спільних проектів із закордонними сусідами з Польщі та Білорусі, на проекти залучалось співфінансування з фонду регіонального розвитку. Проте, незважаючи на усі зусилля, не вдалося вирішити усіх питань району, тож є над чим працювати надалі. Основні завдання – це дороги, залучення інвестицій, ремонт Шацького РБК, будівництво автопереходу «Адамчуки-Збереже», надання району статусу курортної зони. Зрештою, заслухавши звіт, депутати його затвердили.

Про внесення змін до бюджету району на 2016 рік інформував Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА. Дохідна частина району збільшилася на 2 млн. 792 тис. грн., в тому числі за рахунок перевиконання доходів на суму 38,6 тис. грн. та субвенцій з інших бюджетів: Шацького селищного на суму 178,6 тис. грн., Світязького сільського (12 тис. грн.) та Прип’ятського. Перевиконання доходів районного бюджету в сумі 38 тис. грн. спрямовуватимуться Любомльському бюджету на первинну медичну допомогу на придбання кардіографа (7 тис. грн.), Самійличівській, Пулемецькій сільським радам, установам району відповідно до поданих пропозицій. Надійшли кошти в район і на виплату субсидій.

Про стан утримання та ремонту доріг державної та комунальної власності на території району інформувала Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА. По Шацькій селищній раді проведено капітальний ремонт дороги Шацьк-Мельники протяжністю 1 км на суму 952 тис. грн., в тому числі 488 тис. грн. – кошти селищної ради, 463 тис. грн. – обласного бюджету. Проведено капітальний ремонт дороги Положево-Плоске-Кропивники, на ділянці Вілиця-Кропивники роботи завершені (сума робіт – 852 тис. грн., з яких 400 тис. грн. – кошти районного бюджету, 452 тис. грн. – обласного). Проведено капремонт вулиць районного центру, облаштовано частини вузлових доріг, тривають капремонти двох вулиць с. Світязь (співфінансування з обласним та районним бюджетом). Як зазначив Сергій Карпук, закладено кошти на проектно-кошторисну документацію ремонту дороги Острів’я-Пульмо, вартість якої 40 тис. грн. а загалом в район в наступному році має прийти 5 млн. грн. на ремонт доріг, але це за умови, коли й район знайде у своїх бюджетах відповідну суму на співфінансування. Інакше гроші підуть у ті міста та райони області, які готові виділити зі своїх бюджетів відповідні кошти. У порядку пріоритетності ремонту потребують дороги Шацьк-Вілиця-Прип’ять-Любохини, Залісся-Пульмо-Гряда (до ур. Гряда), Залісся-Адамчуки, Острів’я-Пульмо, Шацьк-Світязь, завершення капремонтів доріг Шацьк-Мельники, Вілиця-Кропивники. На ремонт деяких доріг вже є погодження селищного голови на співфінансування, закладатимуться кошти і з районного бюджету. Враховуючи нарікання деяких депутатів про малу інформованість про ремонт доріг Автодором, було вирішено зробити запит про надання інформації про те, скільки коштів у цьому році було виділено на ремонт і утримання доріг на місцеву дільницю. Також зважаючи на те, що 2017 рік державою визначено роком будівництва доріг, Сергій Сидорук запропонував у наступному році 50% бюджету розвитку закласти саме на ці потреби.

Далі депутатами було розглянуто виконання ряду районних програм, що стосувалися підтримки військовослужбовців, програми «Власний дім», розвитку дорожнього руху та його безпеки, безоплатної правової допомоги населенню та інших, про що інформували керівники структур.
Більш докладно депутати розглянули питання про стан пасажирських перевезень в районі, оскільки воно є чи не найбільш актуальним для жителів деяких населених пунктів, про що інформував Сергій Кужель. Зокрема, причиною збою в маршрутах є відмова перевізників від участі у тендерах через нерентабельність деяких рейсів в осінньо-зимовий період. Проте тепер вирішення питання з перевезеннями виходить на фінішну пряму, знайдено компроміси з перевізниками як місцевими, так і обласних маршрутів, розроблені маршрути та графіки руху.

Було заслухано на сесії питання про стан використання водних об’єктів на території району, про що інформував начальник відділу Держгеокадастру в Шацькому районі Віталій Юрчук. На сьогодні два водні об’єкти надано в оренду (Грабівська сільська рада та Шацька селищна), є інвестори, які бажають взяти озеро Линовець (Світязька сільрада) та озеро в Самійличівській сільраді. Стосовно виконання районної програми розвитку земельної реформи за 2011-2016 роки та затвердження аналогічної на наступний рік, то Віталій Юрчук повідомив, що на завершення програми потрібно 35 млн. грн., з яких левову частку (27 млн. грн.) потягне інвентаризація земель (в розрахунку 1 тис. грн. за 1 га). За роки дії програми на її забезпечення виділялось з різних бюджетів лише 50 тис. грн.

Про те, що ніхто з місцевих інвесторів не відгукнувся на пропозицію розробки кар’єру піску, розповів Сергій Сидорук, звітуючи про виконання рішення районної ради з питання про стан розробки та використання мінерально-сировинної бази в районі. Також, аби залучити інвесторів, потрібно представити їм геологорозвідку про запаси сировини, яка виллється у чималу суму, бо сьогодні район користується інформацією ще 10-річної давнини. Тож поки Сергій Федорович надав пропозицію посилити контроль за незаконним видобутком та продажем піску на території району.
Також депутатами були прийняті інші рішення, які стосувалися різних сфер діяльності району.

Віта ШЕПЕЛЯ.