Головна Наради, сесії Про депутатські запити, зміни до бюджету та створення опорної школи – що...

Про депутатські запити, зміни до бюджету та створення опорної школи – що розглядали на сесії Шацької селищної ради

3092

12 вересня під головуванням Сергія Віннічука та за участю голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця відбулася чергова сесія Шацької селищної ради. Розгляд майже 30 питань порядку денного розтягнувся на п’ять годин з короткою перервою між засіданнями на 15 хвилин.

Затвердивши порядок денний, депутати традиційно озвучили свої депутатські запити. Запит Людмили Єрофєєвої стосувався прибирання кладовища від колод після зрізування дерев (люди самотужки не можуть їх прибрати). На це Сергій Віннічук повідомив, що колоди не вивозились тому, що зламався причіп. На початку тижня роботи вже відновились, а до кінця року, якщо не буде інших проблем, кладовище облаштують та пофарбують огорожу. Про можливість надання тимчасових дозволів на розміщення реклами запитував у селищної ради Василь Печук, оскільки підприємці, які торгують лише влітку, стикаються із кількамісячною процедурою з надання дозволу, від чого втрачає кошти бюджет селищної ради. Доручили вивчити це питання юрисконсульту селищної ради.
Юрій дударчук озвучив звернення жителів села Мельники з проханням виділити кошти на зарибнення озера Пісочне, яке швидкими темпами починає замулюватися та заростати. До цієї справи вже долучаються жителі села, збираючи власні кошти, та санаторій «Лісова пісня».
«Минулого року за кошти обласної ради зариблено озеро Люцимер, в цьому році виділяли на зариблення кошти з районного бюджету (25 тис. грн.), селищного (15 тис. грн.) та 12 тис. грн зібрали жителі селища. Також 200 тис. грн. обіцяють виділити з обласного бюджету на програму по зарибненню, але їх можна буде використати тільки на закупівлю аборигенних видів риб. Якщо жителі села хочуть купити інші види мальків – можуть це зробити за свої кошти», – зазначив Сергій Віннічук.
Про необхідність запускати проект з очищення питної води говорив у зверненні Іван Коваль, оскільки вода з центрального водогону є непридатною для пиття.

Тривалі дискусії між депутатами та селищним головою викликало звернення депутата із с. Мельники Федора Гірича про вивезення сміття, яке залишилося після літнього сезону. Таке питання дуже обурило багатьох депутатів та Сергія Віннічука: «Скільки жителів села Мельники сплатили туристичного збору, скільки договорів уклали на вивезення сміття з комунальниками? Двічі вивіз сміття оплачували місцеві підприємці, але маємо самих людей вчити культури. Поки цього не навчаться у селі – в благоустрій не вкладатимемо жодної гривні. Чомусь власники баз відпочинку на Гряді та Іллічівці можуть укласти договори, а в Мельниках – ні». Підтримав селищного голову начальник КП «Будинкоуправління» Іван Коваль: «Комунгосп – не благодійна організація, безкоштовно сміття не буде вивозити. Ті, хто мають дачі, заробляють за літо гроші, а сміття залишають нам». Зрештою, селищний голова сказав, що сміття таки вивезуть чи комунальники, чи працівники Шацького НПП.

Далі – розгляд питань порядку денного. Затвердивши Положення про місцеву пожежну охорону при Шацькій селищній раді, одна з яких функціонуватиме у с. Прип’ять, депутати затвердили Програму розвитку фізичної культури і спорту на 2017-2020 роки та граничні норми витрат на забезпечення харчуванням і лікарськими засобами учасників спортивних заходів, нагородження переможців та призерів спортивних змагань за кошти селищного бюджету.

Не оминули депутати й реформування галузі освіти. Відповідно до вимог реформ як освітянських, так і адміністративних, на розгляд депутатів винесли питання про створення опорної школи. На це звання претендувала одна школа – НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія смт Шацьк», саме її комісія рекомендувала визнати опорною. Філією запропонували визнати школу І-ІІ ступенів у Шацьку. Проте депутат Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, запропонувала визнати філіями опорної школи й навчальні заклади у селах Положево, Пехи та Самійличі. «Суттєво для цих шкіл після такого рішення нічого не зміниться. Натомість після створення філій учні малокомплектних класів зможуть навчатися в класах-комплектах, а не вдома на індивідуальному навчанні. Хоча після того, як в об’єднану громаду прийде новий автобус, будуть умови для навчання в опорній школі, ми так чи інакше змушені будемо понижувати ступінь шкіл», – аргументувала депутат. Зрештою, депутати таки затвердили створення опорної школи з чотирма філіями: у Шацьку, Положеві, Самійличах та Пехах.

Говорили на сесії й про те, щоб вчителі шкіл, особливо опорної, звернули увагу на співпрацю із Малою Академією наук України, заняття в якій дає дітям не лише грунтовніші знання, а й додаткові бали при вступі до ВНЗ, участь в обласних та всеукраїнських конкурсах. «Є спеціаліст зі Згоран, який закінчив аспірантуру в Києві (спеціальність «Фізика та інформатика») та зараз займається написанням кандидатської дисертації, якому МАН буде виплачувати заробітну плату за заняття з дітьми з фізики (робототехніки). Від селищної ради треба лише закупити робота, як це зробили в Дубовій Ковельського району. Думаю, діти в таких заняттях будуть дуже зацікавлені», – зазначив Сергій Миколайович.

Далі депутати внесли зміни до бюджету селищної ради, про що інформувала Надія Дударчук, начальник-головний бухгалтер відділу фінансово-господарського забезпечення селищної ради. Так, дохідну частину селищного бюджету пропонувалося збільшити на 1 млн. 279,8 тис. грн., яку сформували надходження з таких платежів, як податок на доходи фізичних осіб, (разом – 406,5 тис. грн.), акцизний податок (215 тис. грн.), єдиний податок з юридичний та фізичних осіб, адміністративні штрафи та штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, плата за надання адміністративних послуг (200 тис. грн.). Видатки ж, як завше, розподілили на потреби навчальних закладів (дитсадків та шкіл) об’єднаної громади. 42 тисячі отримає ДНЗ №1 смт Шацьк на закупівлю постільних комплектів, посуду та меблів у нову групу, 6800 гривень – ДНЗ с. Прип’ять на кухню. 32 тис. грн. піде з селищного бюджету на фінансування гімназійного класу та 5 тис. грн. на придбання посуду в їдальню в Шацькій школі, 74 тис. грн. матиме Мельниківська школа на придбання матеріалів для трудового навчання, спортивного інвентаря, шкільних меблів для початкових класів та придбання двох телевізорів (за співфінансування з фондом «Тільки разом»). Передбачено кошти для закупівлі запчастин для ремонту шкільного автобуса в с. Прип’ять, 2 500 грн. – на дитячий майданчик біля школи в с. Пехи (за проектом). Загалом навчальні заклади об’єднаної громади отримають 644,6 тис. грн. включно із дофінансуванням на заробітну плату. Потреби закладів культури відповідно до поданих заявок вклалися в суму 10 тис. грн., на відзначення Дня Шацька та проведення спортивних змагань виділили 20 тис. грн., спортивній школі – 11 тис. грн., КП «Будинкоуправління» – 15 тис. грн. Районному бюджету передали 520 тис. грн. на утримання методкабінету відділу освіти, бібліотек, музичної школи, терцентру, для забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, на детальний план території за межами населених пунктів та інші потреби.
Затвердили депутати введення трьох посад в апараті селищної ради: головного спеціаліста з питань праці (про що уже давно говорилося на сесіях), головного спеціаліста зі зверненнь громадян (замість діловода), та головного спеціаліста-юриста.

На сесії також були внесені зміни до програми соціального та економічного розвитку Шацької селищної ради: її доповнили пунктом про ремонт тротуарів по вул. 1 травня в смт Шацьк, та розробку проектно-кошторисної документації на ремонт дороги Шацьк-Вілиця (за пропозицією Василя Голядинця), оскільки в наступному році дороги будуть передані в управління області, і на їх будівництво та ремонт передбачатимуться чималі кошти (орієнтовно – 500 млн. грн.). А фінансуватимуть, в першу чергу, ті дороги, де вже зроблена проектно-кошторисна документація.
Розглядаючи земельні питання, депутати не надали дозвіл на розміщення торгових тимчасових споруд на орендованій земельній ділянці Шацькому РайСТ біля ресторану «Голубі озера», хоч як в цьому не переконувала депутатів представник споживспілки Галина Борсук. Як вона повідомила, уже є рішення суду, і за декілька днів, якщо селищна рада не погодить розміщення торгових павільйонів, виконавча служба буде виселяти підприємців з цих торгових точок. Якщо депутати приймуть позитивне рішення – райспоживспілкою будуть укладатися договори з підприємцями на оренду. Проте депутати таки не дослухалися до слів Галини Борсук, оскільки побоюються, що в тих торгових точках не будуть торгувати підприємці, які зараз конфліктують з РайСТ. Натомість підтримали депутати рішення профільної комісії створити групу, в яку увійдуть такі спеціалісти, як архітектор, контролер із земельних питань Держгеокадастру, та які б надали свої висновки про те, чи взагалі там можливо розміщувати МАФи. Якщо висновки спеціалістів будуть позитивними, дозвіл депутати нададуть.

Розподілили депутати кошти, виділені на надання одноразової матеріальної допомоги, з яких 5 тис. грн. виділили погорільцям із с. Положево, 2 тис. грн. – на лікування хлопця із с. Прип’ять, який постраждав внаслідок нещасного випадку, впавши на вила. Виділили кошти на придбання дров двом учасникам АТО (по 1 тис. грн.).

Віта ШЕПЕЛЯ