Головна Наради, сесії Про реалізацію проектів та готовність до зими – на оперативній нараді в...

Про реалізацію проектів та готовність до зими – на оперативній нараді в Шацьку

2962

Традиційно тиждень для керівників установ та закладів району розпочався з оперативної наради, яку провів голова Шацької РДА Василь Голядинець та участь у якій взяли його заступники, голова Шацької районної ради Сергій Карпук, голови селищної та сільських рад.

Спершу заслухали інформацію про стан реалізації інвестиційних проектів щодо соціально-економічного розвитку району, які здій­снюються з використанням фінансових ресурсів бюджету роз­витку державного та обласного бюджету, в тому числі проектів за програмою «Здійснення природоохоронних заходів на 2017 рік», проектів з будівництва, реконструкції та  ремонту доріг та форму­вання інфраструктури Шацької ОТГ, про що інформував Віталій Яльницький, заступник Шацького селищного голови, та Микола Цвид, Світязький сільський голова.

Як повідомив Віталій Яльницький, уже з понеділка цього тижня розпочалися роботи по реконструкції парку ім. Тараса Шевченка в Шацьку, на що прийшли кошти з соцеконому нардепа Степана Івахіва (2 млн. грн.), та ще 315 тис. грн. виділено з бюджету селищної ради. На ремонт трьох доріг (вул. Шкільна в Мельниках, Шкільна в Пехах та 8 березня в Шацьку) подано дозволи на початок робіт. Вже підписано дозвіл про початок робіт по вул. 8 Березня в Шацьку, і як тільки отримають рахунок та селищна рада проплатить аван­совий внесок на закупівлю матеріалів – роботи розпочнуться. Як відзначив заступник селищного голови, початок будь-яких робіт затягує дозвільна процедура: «Коли раніше такі види робіт можна було розпочинати з моменту подання повідомлення, то те­пер – з моменту реєстрації доз­волу. Три­маємо контроль над цим пита­нням, і як тільки будуть відомі ре­зультати – розпочнемо ро­бо­ти. Подано дозволи на ре­монт тро­туарів по вулицях Шко­во­роди та 50 років Перемоги (про­тилежна сторона від райдерж­адмі­ністрації), договір з підрядником уже укла­дено. Розроблено проект по заміні вікон в школі с. Ме­льники, знай­дено підрядника, поки що чекаємо осінніх канікул, аби виконати ро­боти».

Стосовно реалізації проектів з каналізування – оголошено пов­торний тендер по каналізуванню Шацька, адже система першого разу автоматично відхилила пропозицію, яку подав лише один учасник. Повторний тендер відбудеться 20 жовтня. «Вже відбувся тендер по придбанню трактора Т-150, визначено переможця. Сьогодні відбувається тендер по придбанню сміттєвоза, є декілька учасників», – відзвітував Віталій Яльницький. Також Микола Цвид зазначив, що все, що залежало від сільської ради для початку реалізації проекту з каналізування села – зробили.

Про те, що в Шацькому районі чи не найгірша ситуація з освоєн­ня коштів з державного та обласного бюджету, – наголосив Василь Голядинець. «Треба докласти усіх зусиль, аби гроші назад не по­верталися, бо наступного року їх можуть і не дати».

Про готовність об’єктів соціальної сфери до початку опалю­вального сезону 2017-2018 років розповіли Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту; Оксана Юхимук, нача­льник відділу культури; Світлана Крецу, головний лікар Шацької районної лікарні, а також Віталій Яльницький. За його словами, навчальні заклади об’єднаної громади майже стовідсотково за­без­печені паливом на зимовий період. По закладах селищної ра­ди пе­ревірено стан приміщень та опалювальних систем. Сто­совно встановлення опалення в Прип’ятській школі,то проектна до­ку­мен­тація третій раз відправлена на експертизу в Київ, звідки її вже двічі повертали. Відповідно котельню будувати ще не роз­по­чали.

Людмила Єрофєєва також відзначила, що до початку опалю­вального сезону більшість шкіл забезпечені дровами (в деякі зак­лади завезені безкоштовні дрова з очищення територій). В коте­льнях проведені ремонти, перевірили стан приміщень для зберігання палива. Найменше дров має школа с. Пульмо, але договір про постачання палива укладений з ДП «Шацьке УДЛГ» та чекають, поки будуть проводитися рубки ближче до цього населеного пункту. В освітні заклади завезено 40 тонн брикету, ще на решту очікують поставку. Опалювальна система в школі та дитсадку с. Сві­тязь пройшла випробування, днями процес опалення запустили на прохання керівництва дошкільного закладу. В Ростанській школі замінили котла, випробувано систему опалення. Але встановлення опалення в початкові класи школи с. Ростань обійдеться ще в 108 тис. грн. Частково завезено матеріал для встановлення системи опа­лення в навчальному закладі села Смоляри-Світязькі, цього тижня розпочинаються роботи.

Стосовно закладів культури, то, як наголосила Оксана Юхи­мук, районною радою на початку року було виділено 22,6 тис. грн. на придбання палива при потребі у 52,5 тис. грн. Тому відділ культури чекає сесії районної ради, і якщо будуть виділені кошти – розпочнуть закупівлю палива (забезпеченість на даний час ста­новить 70%).

Про стан виконання заходів, що пов’язані з призовом на війсь­кову службу за контрактом та про стан призову на військову стро­кову службу до Збройних сил України на території району інфор­мував Василь Матвійчук, військовий комісар Шацького  райві­йськкомісаріату. Як він зазначив, у третьому кварталі 2017 року до лав Збройних сил України з Шацького району пішло служити чо­тири контрактники, тож військкомат вперше на сто відсотків виконав завдання, чого не можна сказати про набір строковиків. Вперше військкомат добився реальних планів по набору при­зовників на строкову службу (шість – для осіннього призову, а не 22, як минулого року), проте й це завдання може виявитись проб­лемним. Призовна кампанія триватиме до 30 листопада, поки що відправити на службу планується двох строковиків, але один з них, як повідомили його батьки, уже перебуває за кордоном на за­робітках. Такі пояснення батьків, за словами Василя Матвійчука, є частою причиною того, що призовникам неможливо вручити по­вістки. А співпраця з сільськими головами в оповіщенні призовників також бажає бути кращою.

Про те, що перебування юнаків за кордоном можна перевірити за допомогою прикордонної служби, – говорив на нараді Василь Голядинець. «Прошу подати мені списки тих, хто, за словами бать­ків, перебуває за межами держави», – попросив голова РДА.

Також Василь Матвійчук повідомив, що на засіданні районної призовної комісії надано відстрочку від призову 42 призовникам у зв’язку із навчанням, ще декільком – через інші причини.

Про підсумки проведення дня донора у районі та стан здачі крові безоплатними донорами у 2017 році інформувала Світлана Керцу. Протягом року в Шацькому районі виконали план по здачі крові на 78% (376 донорів). До стовідсоткового виконання плану не вис­тачає 49 донорів. І, як зазначили у Володимир-Волинській станції пе­ре­ливання крові, їм більш потрібні донори крові, ніж перерахунок грошима. «Деякі сільські ради зовсім не долучаються до доно­рства ні коштами, ні донорами. Дякую Шацькій селищній раді, Ростанській сільській раді, ТзОВ «Шацький молокозавод» за пе­рерахунок коштів. Загалом на рахунок станції переливання кро­ві надійшло 11 тис. 514 грн.», – відзначила Світлана Миколаївна. Натомість сільські голови та ке­рівники організацій обіцяли більш активно долучитися до до­норства, якщо лікарнею буде організовано ще один виїзд станції переливання крові.

Про стан заготівлі та реалізації дров паливних для забезпечення потреб установ і населення району, учасників АТО інформували Микола Кузнєцов, головний лісничий ДП «Шацьке УДЛГ», та Віталій Цвид, в.о. директора ШНПП. За період січень-вересень 2017 року ДП «Шацьке УДЛГ» заготовило 1 241 м3 дров при річному плані 1 985 м3. Із заготовленої кількості дров 1 194 м3 пішло на реалізацію організаціям, установам та населенню. Ціна дров залежить від породи: хвойні та м’яколистяні дрова для населення реалізуються за ціною 190 грн. за 1 м3, твердолистяні – 200 грн. за 1 м3; для зак­ладів соціальної сфери ціна дещо вища – 295 та 300 грн. за 1 м3 відповідно, для комерційних структур – 340 та 350 грн. за 1 м3 відповідних порід. Учасники АТО забезпечуватимуться паливом, як і минулого року, відповідно за поданими списками. Стосовно ці­ни дров у ШНПП, то вони за 1 м3 коштують 264 грн., також до­ве­деться заплатити за навантаження 85 грн. та за доставку тран­спортом 175 грн. Обидва представники лісогосподарських струк­тур повідомили про те, що зараз заборонено проводити планові рубки, лише санітарні рубки тих дерев, які уражені верхівковим короїдом. Але й тут, за словами Віталія Цвида, є деякі проблеми: поки працівники парку чекають дозвіл на вирубку уражених дерев (а це півтора-два місяці), їхня кількість може збільшитися удвічі.

Також обговорювали на оперативній нараді стан легалізації найманих працівників та виплату заробітної плати не нижче вста­новленого законодавством мінімуму. Як відзначив Віктор Гірич, начальник Шацько-Любомльського об’єднаного управління Пен­сійного фонду, в районі стабільно виплачується заробітна плата працівникам, проте більшу увагу на легалізацію заробітної плати бере на себе податкова інспекція. А загалом в районі 42 роботодавці з 212 виплачують заробітну плату менше мінімалки. Причини – неповний робочий день та тиждень, неповна зайнятість робітників, сезонність. Є список платників, котрі виплачують працівникам менше встановленого законодавством мінімуму, їх Віктор Гірич про­понує запросити на комісію райдержадміністрації та пояснити, чим це зможе обернутися в майбутньому для простого працівника. Долучається до роз’яснювальної роботи з підприємцями й Шацький районний центр зайнятості, хоч з 2015 року з їхньої структури знято повноваження щодо реєстрації трудових договорів з най­ма­ними працівниками.

Віта ШЕПЕЛЯ