Головна Наради, сесії Районна сесія за участю Правого сектора

Районна сесія за участю Правого сектора

2738

12 березня чергова сесія Шацької районної ради під головуванням Сергія Віннічука, голови районної ради, та з участю Володимира Найди, голови Шацької РДА, починала свою роботу з досить високого градусу напруги в залі засідань. Як з’ясувалося згодом, на порядку денному було питання про ініціювання розірвання контракту з генеральним директором ТМО Любомльського і Шацького районів Володимиром Дибелем. Кількома днями раніше депутати Любомльської районної ради більшістю голосів прийняли на сесії таке рішення. Щоб проконтролювати ситуацію, на засідання прибули активісти Правого сектора і Волинського штабу Самооборони Майдану, медики Любомльської лікарні, депутати Любомльської районної ради та обласний  народний обранець від Любомльщини Володимир Латковський. Потужну групу підтримки теперішнього гендиректора ТМО організували й люди, що не хочуть бачити в лікарні іншого керівника.

Володимир Дибель розпочав свій виступ із звіту про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за 2013 рік. Запитань до доповідача було багато: про дороговартісні платні послуги в лікарні, високу смертність пацієнтів, зокрема породіль і немовлят, укладення трудових договорів із пенсіонерами, руйнування педіатричної служби, недобросовісних лікарів-хабарників, авторитарний стиль управління і тиск на медперсонал. Згадали і будівництво храму на території Любомльської лікарні, на який примусово збирали кошти. Від підприємців Любомльщини виступив Василь Богуш, висловивши незадоволення збором із них коштів, нецілеспрямованим їх використанням та існуванням у лікарні подвійної бухгалтерії.

Досить емоційно їм апелювали прихильники інших поглядів: керівництво району, депутати Шацької районної ради, медики місцевої лікарні і пацієнти, що не сумніваються в порядності теперішнього керівника ТМО. Всі пам’ятають час, коли Шацька лікарня функціонувала в старих аварійних приміщеннях. Зараз маємо новий сучасний заклад, дисциплінований і професійний медперсонал, нове обладнання й апаратуру. Переконливими були в своїх виступах пенсіонери, які пам’ятають час, коли сільського фельдшера ніколи не було на робочому місці, а автомобіль швидкої допомоги існував для того, щоб виїхати в ліс по гриби чи по ягоди. Тепер такого нема. Єдиною проблемою для селян, особливо похилого віку, залишається відсутність на ФАПах ліків. Щоб придбати елементарні протизастудні чи знеболюючі препарати, їм приходиться їхати в найближчий населений пункт, де є аптека.

Результатом кількагодинних дебатів стало голосування  депутатів, за яким вони не підтримали ініціювання розірвання контракту з генеральним директором ТМО Любомльського і Шацького районів Володимиром Дибелем.

На сесії були також заслухані запити від депутатів Володимира Кудя (припинити вирізування лісу і поспішне його вивезення з території Піщанської сільської ради), Ірини Буштер (необхідність покращення транспортного сполучення із с. Ростань; вирішення проблем енергопостачання та притягнення до відповідальності тих, хто незаконно реалізовує алкоголь), Володимира Бондаренка (про небезпеку для людей на вулицях Шацька, яку створюють бродячі собаки) та інші.

Розгляд питання про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності Шацького РВ УМВС на території району спровокував чимало запитань до Анатолія Оксентюка, начальника Шацького РВ УМВС. До депутатів дійшли чутки, що на посту в урочищі Венське вартові збирають з водіїв дань грошима і бензином – начебто на потреби Майдану, що невідомі особи в масках біля с. Ростань грабують людей, а на кордоні Шацького району з Білоруссю стоять БТРи. Анатолій Дорофійович відразу спростував інформацію про грабіж і військову техніку – це неправда. А от щодо вимагань на посту на даний час проводиться перевірка.

Керівництво району і депутати не могли проігнорувати на сесії одну з актуальних проблем весняного періоду – пожежі на торфовищах Шацького району. Ті громадяни, які запалювали сухі бур’яни на своїх полях, вже нанесли  району непоправних збитків. Найгірше те, що практично не існує засобів впливу на порушників. До того ж у районі не працює еколог. Депутати вирішили не відкладати проблему в довгий ящик і найближчим часом зробити усе можливе, щоб запобігти збільшенню площ загоряння і притягнути винних у підпалах до відповідальності.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.