Головна Наради, сесії Районний бюджет-2017: жити чи виживати?

Районний бюджет-2017: жити чи виживати?

2957

Основною причиною скликання 13-ї позачергової сесії Шацької районної ради, яку провів її голова Сергій Карпук та в якій взяв участь перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук, стало питання про прийняття районного бюджету на 2017 рік, оскільки державний та обласний бюджети на той час уже були прийняті. Тож, затвердивши Програму організації державних свят, пам’ятних дат, історичних подій, ювілеїв, участі спортивних команд та колективів у районних, обласних та загальнодержавних заходах, встановивши доплату у 2017 році до пенсії сім’ям воїнів, які загинули в Афганістані (сума була встановлена на рівні 2016 року – 350 грн. в місяць), депутати перейшли до обговорення питання бюджету.
Так, за словами начальника управління фінансів Шацької РДА Олександра Бебка, районний бюджет 2017 року формується на новій системі бюджетування. При підготовці проекту районного бюджету враховано встановлення мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 3 200 грн. на місяць. Додаткова дотація також розподілена між галузями охорони здоров’я та освіти. Із змін – кошти освітянської субвенції будуть йти винятково на заробітну плату педагогічним працівникам (тобто заробітна плата обслуговуючому персоналу шкіл покладена на органи місцевого самоврядування), а в запропонованих Урядом змінах до бюджетного законодавства передбачається надання з держбюджету медичної субвенції для оплати поточних витрат медичних установ, але видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв цих установ з 2017 року будуть виплачуватися з місцевих бюджетів. Була зібрана інформація по установах про потреби у фінансуванні на наступний рік, проте фактично в 2017 році з урахуванням усіх коштів галузі будуть забезпечені лише на 75%. Загалом же із врахуванням базової дотації на фінансування установ району бракуватиме 6 млн. грн.

У 2017 році освітяни району отримають 17 млн. 132,9 тис. грн. субвенції з державного бюджету, медики – 6 млн. 138,9 тис. грн., в тому числі на первинну медичну допомогу – 1 млн. 995,2 тис. грн., субвенції на надання пільг та житлових субсидій – 4 млн. 380 тис. грн. На 75% від потреби буде забезпечена фінансами й галузь культури. Усього витрати районного бюджету у 2017 році складуть 77 млн. 205,9 тис. грн., в тому числі із загального фонду районного бюджету – 76 млн. 877,6 тис. грн., спеціального – 328,3 тис. грн. Фонд оплати праці установ і закладів бюджетних галузей за загальним фондом обрахований у загальній сумі 18 млн. 951,9 тис. грн. Даний фінансовий ресурс забезпечує 75% коштів від потреби району. Передбачені в бюджеті району витрати на допомогу контрактникам (50 тис. грн.), а резервний фонд становитиме 100 тис. грн. Щоправда, на 2017 рік перейдуть вільні залишки районного бюджету за 2016 рік в сумі приблизно 2 млн. грн. (точна сума буде озвучена після виконання бюджету за 2016 рік), які будуть розподілені пізніше, але істотно це на ситуацію не вплине. За словами Олександра Бебка, у 2017 році про видатки на розвиток не може бути й мови, допоки не будуть повністю профінансовані захищені статті – заробітна плата та оплата за електроенергію. Не додає оптимізму районному бюджету й ситуація зі сплатою податку з доходів фізичних осіб: оскільки більшість установ знаходиться на території Шацької селищної об’єднаної територіальної громади, відповідно встановлені законодавством 60% цього податку, сплачені від цих установ, будуть іти Шацькій селищній раді.

Попри значний дефіцит районного бюджету, депутати після нетривалого обговорення його таки затвердили.
Віталій Юрчук, начальник відділу Держгеокадастру в Шацькому районі, представив депутатам для затвердження технічну документацію з нормативно-грошової оцінки десяти земельних ділянок за межами населених пунктів (це, в основному, землі сільськогосподарського призначення, право оренди на які будуть надаватися на аукціоні). Розроблені документи стосуються однієї земельної ділянки по Світязькій сільській раді, шість – по Пульмівській сільській раді, двох – по Прип’ятській та однієї – по Самійличівській сільській раді.

Віта ШЕПЕЛЯ.