Головна Наради, сесії Щоб працювати завжди на випередження

Щоб працювати завжди на випередження

3174

7 лютого відбулася чергова оперативна нарада, яку провів го­лова Шацької РДА Василь Голядинець. В ній взяли участь керівники районних установ, організацій, начальники структурних підрозділів РДА, голови Шацької селищної ради та сільських рад. На порядку денному розглядалося п’ять питань.

Про стан виконання заходів, пов’язаних з призовом на вій­сь­кову службу за контрактом та про підготовку до призову на вій­ськову службу до Збройних сил України на території району інфор­мував військовий комісар Шацького районного військового комі­саріату Василь Матвійчук. Він озвучив, що планове завдання на вій­ськову службу за контрактом для Шацького РВК на І квартал 2017 року складає 7 чоловік. Станом на 6 лютого призвано та зараховано до лав Збройних сил України 3 особи, що складає 42,8% від планового завдання.

З січня цього року розпочато приписку юнаків 2000 року на­родження до призовної дільниці. Приписці підлягає 160 юнаків, на даний час завдання виконано на 75%. В ході проведення під­готовчих заходів до призову проводиться оповіщення призовників з метою уточнення облікових даних та проходження медичної військово-лікарської комісії на визначення придатності до вій­сь­кової служби. В Шацькому райвійськкоматі, згідно з поданими спи­сками органів місцевого самоврядування, опові­щенню під­лягає 302 чоловіків.

За словами комісара, його відомством розроблені графіки вив­чення призовників, згідно з якими представниками військкомату спільно з органами місцевого самоврядування буде проводитись вивчення юнаків за місцем їх проживання. А ще він попросив всіх присутніх керівників надавати всебічну допомогу в оповіщенні та забезпечити явку призовників за місцем вимоги. «Якщо загалом проаналізувати цю роботу в районі, то батьки неохоче від­пус­кають своїх синів на службу до армії», – сказав Василь Онуфрійович.

Крім того, він повідомив, що у червні 2017 року представниками Генерального штабу Збройних сил України буде проводитися пе­ре­вірка центральних та місцевих органів виконавчої влади, підп­риємств, організацій, установ з питань організації та ведення вій­ськового обліку призовників і військовозобов’язаних. За ігно­ру­вання цієї роботи, у минулому році до адмінвідповідальності було притягнуто 6 керівників районних установ.

Про роботу відділу агропромислового розвитку за 2016 рік звітувала його керівник Галина Носуліч. Головними завданнями відділу агропромислового розвитку, який утворився у минулому році на базі управління агропромислового розвитку, є складання планів розвитку сільського господарства району, аналіз та звіт про стан його розвитку у районі, проведення фінансування влас­ників особистих селянських господарств (ОСГ) та агропід­при­ємств програм підтримки агропромислового комплексу тощо. «Але планування АПК району ускладнюється тим, що сільські ради вже другий рік не ведуть обліку поголів’я сільгосптварин та посівних площ в розрізі культур власників ОСГ», – наголосила доповідачка.

Фінансова підтримка АПК в 2016 році здійснювалася з ра­йон­ного та обласного бюджетів. З районного бюджету було виділено 46,3 тис. грн. (17,1 тис. грн. на часткове здешевлення вартості штучного запліднення корів, 17,7 тис. грн. на програму «Власний дім», 11,5 тис. грн. – дотація власникам ОСГ, які утримують 3 і більше корів); з обласного – 25,1 тис. грн. (11.1 тис. грн. на співфінансування дотації власникам ОСГ, які утримують 3 і більше корів та 14 тис. грн. на виготовлення технічної документації по нормативно-грошовій оцінці земель сільгосппризначення).

Постійно проводиться моніторинг заготівлі молока на території району. У 2016 році заготівлю проводили три переробні підпри­ємства. Всього з території району було зібрано 1 143 т молока, з них 76% заготовлено ТзОВ «Шацький молокозавод». Сільсь­когосподарським обслуговуючим кооперативом «Барвінок» від членів кооперативу зібрано 59,4 т молока, з них 1 636 літрів реалізовано в шкільні їдальні району.

Проблемним залишається питання виділення коштів під про­грами АПК та поділ фінансування програм між районним бюд­жетом та бюджетом Шацької об’єднаної територіальної громади.

Про стан призначення житлових субсидій за 2016 рік інфор­мувала Антоніна Пилиповець, начальник управління соціального захисту населення. За 2016 рік для відшкодування витрат на опла­ту житлово-комунальних послуг було призначено субсидій 2 202 домогосподарствам на суму 913 360,35 грн., профінансовано – 548 856,58 грн., заборгованість склала 364 503,77 грн.; для прид­бання скрапленого газу призначено субсидій 1 611 домогос­пода­рствам на суму 423 128,59 грн., стільки ж і було профіна­нсовано; для придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначено субсидій 2 296 домогосподарствам на суму 4 953 524,42 грн., профінансовано – 4 031 233,9 грн., заборгованість – 922 290,52 грн.

«З 1 липня минулого року спостерігається тенденція до змен­шення кількості осіб, які звертаються та отримують субсидії. Причина – змінилося законодавство, за якого люди почали ви­бирати, що отримувати – субсидію чи пільгу», – резюмувала Антоніна Адамівна.

Також на нараді розглянули питання про стан забезпечення уча­с­ників АТО району паливними дровами (інформували Володимир Захарко, директор ШНПП, та Петро Солодуха, інженер ДП «Ша­цьке УДЛГ») та забезпечення утримання доріг в районі в зимовий пе­­ріод (інформував Олександр Бакун, директор філії «Любомль­сь­кий автодор»).

Щодо дров, то обидва виступаючих повідомили, що вони є в наявності, і їхні установи готові успішно виконати це завдання на правовій основі. Василь Голядинець ще раз наголосив на важ­ливості цього питання, а ще дав доручення присутнім керівникам забезпечити дровами свої відомства вже на наступний опалю­вальний сезон. «Як ми почули, дрова в районі є. Їх можна вільно придбати. Тому не гайте часу, не ждіть літа, а вже сьогодні запасайтеся дровами. Сьогоднішні реалії такі, що почастішали перебої з торфобрикетом, тому укладайте договори з парком та лісгоспом і вперед», – сказав він.

Довідка. Тарифи відпуску паливних дров від ДП «Шацьке УДЛГ»: для населення – 190 грн. за м3 (м’яко-листяні породи дерев), 200 грн. (твердолистяні породи дерев); для підприємств, установ, орга­ні­зацій – 310 грн.; від ШНПП: для населення – 182 грн. за м3, для підприємств, установ, організацій – 264 м3.

Як завжди, багато нарікань було на роботу дорожньої служби: невчасно та неякісно почищені дороги, вулиці, тротуари тощо. На це доповідач Олександр Бакун дав такі відповіді: їхня служба займається очисткою від снігу тільки центральних вулиць; від­сут­ність грошей на паливо на заправку спецтехніки (такі реалії часу); навіть людський фактор – працівники відмовляються ви­хо­дити на роботу (є заборгованість по заробітній платі за 2016 рік). «Надія тільки на районну та місцеву владу. Допомагайте нам, вступайте в до­льову участь по закупівлі палива. Іншого виходу я не бачу», – ска­зав він. А ще визнав, що дорожники спра­цювали погано з ліквідації наслідків останніх снігопадів. Почувши від Олександра Бакуна, скільки інші райони виділяють коштів на ці цілі, Василь Голядинець попросив його скласти план-кошторис і для Шацького району. «Приблизно можна вирахувати, скільки потрібно грошей на подолання однієї зимової стихії в районі. Тоді і складеться орієнтовна картина по коштах на всю зиму», – сказав головуючий. Олександр Бакун пообіцяв це зро­бити.

Віктор ГРИЦЮК.