Головна Військо Водій маршрутки –учаснику АТО: «Держава вам і так забагато дає»

Водій маршрутки –учаснику АТО: «Держава вам і так забагато дає»

5781

Водій маршрутки «Луцьк-са­наторій «Лісова пісня» від­мо­вив учаснику бойових дій із се­ла Вілиця Шацького району у безкоштовному проїзді.

Інцидент трапився у вів­то­рок, 7 лютого, в місті Луцьк. Уро­д­женець Вілиці, а нині житель обласного центру В’ячеслав Борсук плану­вав доїхати до Шацька і чекав на маршрутку на зупинці. Транспорт на вимогу атовця зупинився. Проте коли В’ячеслав показав во­дієві посвідчення учасника бо­йових дій, останній сказав з питань безкоштовного проїзду зверта­тися в касу автостанції, наголо­сивши при цьому, що вільних місць немає.

Учасника АТО його слова не переконали, оскільки він бачив, що вільні місця таки були. Нез­важаючи на протест водія, В’яче­­слав сів у маршрутку.

В Шацьку до автостанції ви­й­­шли місцеві атовці-вете­ра­ни, аби зафіксувати порушення прав учасників АТО на пільго­вий проїзд (на фото). Активісти за­писали но­мер маршрутки, діз­налися ім’я та прізвище пере­віз­ника, а та­кож викликали полі­цію.

Вдалося їм порозмовляти і з водієм, який не лише не визнав своєї вини, а й дорікнув В’ячес­лаву: «Держава вам і так заба­га­то дає, а нам ніхто не випла­чує компенсації».

В’ячеслав Борсук рік від­слу­жив по мобілізації – в 36-й бри­гаді морської піхоти і сапером у групі інженерного забезпечення, зараз уже 6 місяців проходить контрак­тну військову службу в 14-й окре­мій механізованій бригаді.

– Коли я проходив реабілі­тацію у Львові, то з Шацька мусив повністю проплачувати проїзд. А от зі Львова до Шаць­ка завжди їхав безкоштовно. Показував посвідчення учасни­ка бойових дій, після чого мені видавали квиток, проте гро­шей за нього не брали, – обурю­є­ться волинськими порядками атовець.

Підтримав побратима Ярос­лав Крат, голова громадської організації «Ветерани АТО Ша­цького району». З його слів, во­дій повинен був запропонувати учаснику АТО взяти квиток на пільговий проїзд на найближчій, скажімо, Ковельській, авто­с­тан­ції, проте перевізник цього не зробив.

– Проблема стоїть дуже гос­тро не лише в Шацькому районі, а й по всій області. Дер­жава гарантує захисникам пра­во на безкоштовний проїзд, а в реальному житті бійці сти­каються з хамством водіїв і кричущим беззаконням, – зау­ва­жив Ярослав Крат, наголо­сив­ши, що шацькі атовці зроблять усе можливе, щоб принаймні на території району такі випадки більше не повторилися.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.