Головна Наради, сесії У селищній раді обговорили Генеральний план Шацька…

У селищній раді обговорили Генеральний план Шацька…

30071

Як уже повідомлялося, в Шацькій селищній раді розробили Генеральний план селища. А днями в залі засідань селищної ради відбулось засідання громадських слухань з приводу врахування пропозицій громадськості в проекті Генплану. Як повідомив Сергій Гірич, начальник відділу землевпорядкування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю селищної ради, даний документ містить всю інформацію щодо використання території населеного пункту, відображає перспективу розвитку селища відповідної території на найближчі роки, регулює розміщення житлових, рекреаційних, промислових, транспортних та інших зон, передбачає створення нових ділянок житлової і громадської забудови. У матеріалах міститься інформація про заходи забезпечення охорони навколишнього середовища, збереження культурної спадщини, ними встановлюється обмеження на певні види використання території, згідно з вимогами законодавства, будівельних, санітарних та екологічних норм.

Однією з перших розглянули пропозицію п’ятьох жителів селища, які мають паї на території урочища Сад – археологічної пам’ятки. Це викликало чи не найбільше дискусій та суперечок. Люди бояться, що в них заберуть землю, і не розуміють, чому на тому місці та з яких причин землю визначили як археологічну пам’ятку. «Поле стоїть, пустує, бо вони (археологи. – Авт.) здурили людей, знайшли дві чачки і кажуть – археологічна спадщина. То є незаконно», – обурювалися люди.
Натомість проектанти переконували, якщо на карті визначено, що там знаходиться пам’ятка археології, це не означає, що у людей будуть забирати землю. Люди й далі можуть садити городи та займатися сільським господарством. Це просто є режим обмеженого використання землі: якщо в майбутньому люди захочуть будувати якісь споруди, або щось варте уваги археологів знайдуть під час польових робіт, зобов’язані будуть повідомити у відповідні органи. Але люди навіть з таким не погоджуються, бо вважають, що це порушує та обмежує їхні права на приватну власність.

Намагалися розібратися, на основі яких документів визначалися межі археологічної спадщини, адже, як стверджує екс-голова Шацької РДА, депутат районної ради Володимир Найда, технічної документації нема. Натомість Сергій Демедюк, який брав участь у розкопках в урочищі Сад, стверджує зворотнє, документація розроблялася, а в тому, що її не затвердили і де вона тепер – звинувачує органи державної влади. «Десять років не можна нормально оформити документи на цю землю, бо державі та владі воно не потрібно. Десять років тому тодішнім головою райдержадміністрації за зверненням ДП «Волинські старожитності» було прийнято рішення про заміну земель під паї в цьому урочищі, але змінився голова райдержадміністрації, і свого ж рішення вони не виконали», – обурювався Сергій Демедюк. В селищній раді також кажуть, що розробляти і затверджувати документацію не мають права, бо археологічна пам’ятка знаходиться за межами населеного пункту. Поки що було вирішено створити погоджувальну комісію, як цього вимагає законодавство та процедура громадських слухань, залучивши до її участі експертів-археологів, земельників, проектантів та усіх зацікавлених осіб і вирішити, як вийти з цієї ситуації, аби і інтереси людей були враховані, і зберегти пам’ятку археології. Можливо, дещо прояснять вирішення проблеми децентралізаційні процеси, в рамках яких у жовтні (принаймні, такий термін декларують в обласному Держгкеокадастрі) Шацька ОТГ має отримати у своє розпорядження землі за межами населених пунктів.
Інша пропозиція, яку подали майже 20 жителів вулиць в урочищі Дуга, стосувалася прибережної смуги. Не секрет, що чимало гектарів цієї привабливої території уже перейшло у приватні руки львівських можновладців. Тому шачани хочуть уберегти цю територію, де немає централізованого каналізування, від згубного впливу будівництва. Відстань від озера до першої лінії забудови – 450 метрів. Саме її жителі селища пропонують визначити як паркову зелену зону, передбачивши там пішохідні алеї та місця для тимчасового відпочинку без будь-якої забудови, пляжні зони, визначити прибережні захисні смуги. «Виокремити і визначити цю зону так, щоб ніякі львівські диваки, які мають там землю, ніколи не змогли там будуватися», – резюмував Володимир Найда.

Одна з розглянутих пропозицій, над якою також дискутували присутні, стосувалася земельної ділянки по вул. 50 років Перемоги, 5 (площа – більше 2 га біля озера Чорне, де розташовані приміщення, які перебувають у власності центру зайнятості, а також підприємців Сергія Чумака та Сергія Шума). Останні пропонують не змінювати у Генплані цільове призначення землі на комерційне, а залишити його як промисловості, оскільки обидва власники планують там розвивати виробництво. Через те, що за цією ж самою земельною ділянкою в селищній раді наступного дня провели громадські слухання … та пропозицію розширення території спортивної школи

10 липня в Шацькій селищній раді відбулася процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості до Детального плану території частини вулиці 50 років Перемоги, 5 в смт Шацьк. На заході були присутні фахівці проектно-вишукувального інституту «Волиньагропроект», керівництво селищної ради, підприємці і представники громади.
Ярослав Крат, головний спеціаліст відділу землевпорядкування, охорони навколишнього середовища та архітектурно-будівельного контролю селищної ради, нагадав присутнім, що йдеться про інвестиційно-привабливу територію площею 2,5 га (межує з прибережною зоною озера Велике Чорне), яка перебуває в спільній комунальній власності територіальної громади, на даний час – в оренді ТзОВ «Будівельник». Її цільове призначення – для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель і споруд будівельних організацій і підприємств. За детальним планом, ця територія ділиться на 5 земельних ділянок, на яких розміщене нерухоме майно (заправка, склади, прохідна тощо), що перебуває у власності Сергія Чумака, Сергія Шума та Шацького центру зайнятості. Власники об’єктів кажуть, що відповідно до закону вони можуть претендувати на ці земельні ділянки.

Під час обговорення детального плану, яке відбулося 14 червня, надійшла пропозиція від Василя Печука про те, що в документі не враховано перспективу розширення існуючої території Шацької ДЮСШ, яке можна зробити за рахунок земель комунальної власності Шацької селищної ради.
– Ми маємо розглянути цю пропозицію, почути думку проектувальника. Якщо громада, селищна рада і проектувальник дійдуть до спільної думки з цього питання, детальний план можна буде затвердити, якщо ні – будемо створювати погоджувальну комісію. У випадку, якщо і комісія не дійде до консенсусу, питання буде вирішуватися на сесії селищної ради, – зазначив фахівець із земельних питань.

Автор проекту Богдан Солярчук у своєму виступі підкреслив, що пропозицію від Василя Печука не можна назвати пропозицією, це є просто побажання. Проектувальники могли б розглянути зауваження, якби мова йшла про порушення державних будівельних норм чи, скажімо, екологічних норм.
– Є цільове призначення цієї ділянки і воно незмінне. При розширенні ми можемо передбачити, наприклад, при заправці мийку чи паркувальну зону, але не спортивну школу. Те, що ви пропонуєте, можна передбачити у новому генплані, затвердженому по всіх параметрах, змінивши цільове призначення будівель. На даний час це неможливо, і детальний план повністю відповідає нормам закону, – зазначив Богдан Дмитрович.
Присутні на слуханнях у пошуках компромісу озвучували різні думки, запитували про законність існування заправки на відстані 100 м від озера та продажу будівель підприємцям на згаданій ділянці, про можливість зміни цільового призначення ділянки, ймовірність продажу будівель селищній раді тощо. Утім, до спільного рішення, яке б усіх влаштовувало, не дійшли. Наразі громадськість очікуватиме рішення погоджувальної комісії.

Віта ШЕПЕЛЯ, Мирослава ЦЮП’ЯХ