Головна Наради, сесії В Шацьку говорили про оздоровлення і відпочинок дітей Волині

В Шацьку говорили про оздоровлення і відпочинок дітей Волині

2964

16 серпня в смт. Шацьк під головуванням  заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Олександра Курилюка відбулось виїзне засідання обласної  міжвідомчої комісії з питань підготовки і проведення оздоровлення та відпочинку дітей. Закінчується літо і настає час підбиття підсумків. Символічно, що питання «Про хід літньої оздоровчої кампанії. Дотримання санітарно-епідеміологічних вимог у дитячих оздоровчих закладах» обговорювалося саме в курортній столиці Волині, де ще повняться гомоном дитячі табори і вабить до себе тепла хвиля шацьких озер. Учасники засідання (представники районів, начальники відділів освіти, у справах дітей, у справах сім’ї, молоді і спорту Шацької РДА, керівництво Шацької районної лікарні та інші) ознайомилися з роботою позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Чайка» обкому профспілки працівників охорони здоров’я, де перебувала на відпочинку вже третя зміна дітей. Потому в залі засідань Шацької РДА відбувся розгляд запланованого питання.

– Ми перейшли 60-відсотковий рубіж по оздоровленню і відпочинку волинських дітей – це хороший показник, – розпочав нараду з приємної новини Олександр Курилюк. – Сьогодні проаналізуємо досягнуте і зробимо припущення, на які кінцеві результати слід очікувати. Одні райони області змогли віднайти кошти й організувати відпочинок для дітей, інші, в тому числі міста, бездіяли, нарікаючи на відсутність ресурсу. Останнім будемо обрізати фінансування. Як би там не було, а діти, сім’я, соціальна підтримка повинні бути на першому місці.

У Шацькому районі все добре. Так відзначив у своєму виступі Сергій Пархонюк, заступник голови Шацької РДА, додавши:

Інакше, як парадоксом, не можу назвати ситуацію, коли ми переконуємо батьків відправляти дітей з нашої екологічно чистої відпочинкової зони, скажімо, в санаторій села Згорани. Достатньо того, що вони тут живуть, дихають чистим повітрям і купаються в озерах.

– Сумніваюся, що вони повноцінно відпочивають: чи ягоди в лісі збирають, чи пончики печуть… Взагалі, в Шацькому районі має функціонувати табір відпочинку й оздоровлення для місцевих дітей. Бо наші профспілкові табори ще трохи поживуть. А що далі? – апелював доповідачу Олександр Курилюк.

В Шацькому районі станом на 12 серпня оздоровленням і відпочинком охоплено 1313 дітей, або 61,9%. Табори з денним перебуванням діяли на базі 13 навчальних закладів, ще два – при Будинку дитячої і юнацької творчості та дитячо-юнацькій спортивній школі. Додаткова зміна була відкрита з 9 липня в таборі «Сонечко» при ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Шацьк. Вартість дворазового харчування однієї дитини становила 10 грн. в день. 12 тис. грн. було витрачено на організацію належної роботи таборів, 142 тис. грн. з районного бюджету – на саме харчування. Відпочивали наші школярі і в дитячих центрах «Артек» і «Молода гвардія», в першу чергу оздоровлювалися діти пільгових категорій.

Озвучили показники дитячого відпочинку й оздоровлення представники органів влади Любомльського, Старовижівського і Ратнівського районів, що були присутні на нараді. Якщо в перших двох відсоток охоплення більше 60, то в Ратнівському –  всього 56.

Виступила на засіданні комісії і Наталія Янко, начальник головного управління Держсанепідемслужби в Волинській області, наголосивши на важливості дотримання санітарних норм в організації харчування дітей. В Тернопільській, Львівській областях і місті Житомир порушення правил призвело до спалахів харчових отруєнь та інфекційних захворювань (гепатиту А та ентеровірусних інфекцій). Зі слів Наталії Вікторівни, по всій області відбулась перевірка з виконання протокольного доручення прем’єр-міністра України з підготовки до нового навчального року, зверталася увага на водопостачання, водовідведення, організацію якісного харчування, проходження медичного огляду. З 1 вересня необхідно буде максимально ввести по школах оклади медичних працівників для вчасного виявлення і профілактики захворювань.

– За якість продукції відповідає виробник, а за безпеку – держава. Це світова практика, – такими словами розпочав свій виступ Богдан Лозинський, начальник головного управління ветеринарної медицини у Волинській області. – Щодо безпеки м’яса і молока, то сьогодні діє програма державного моніторингу кормів, ведеться контроль за тим, що тварини споживають. Бо якщо в склад кормів входять солі, важкі метали й антибіотики, то таку тваринну продукцію не можна назвати безпечною. До речі, використання курячих стегенець для харчування дітей я вважаю злочином. Навчальним закладам слід закупляти лише якісну м’ясну продукцію і в охолодженому вигляді.

На нараді обговорювалися питання про основні порушення в організації харчування, проблеми з проходженням медогляду вчителів, робився акцент на планування відпочинку та оздоровлення волинських школярів, зокрема обдарованих дітей, у 2014 році. Підсумки наради підбили Олександр Хомич, начальник управління освіти і науки, та Галина Карнаухова, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Волинської ОДА.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.