Головна Наради, сесії Прокуратура говорила про порушення, влада – про готовність до зими

Прокуратура говорила про порушення, влада – про готовність до зими

3023

22 листопада відбулася 24 чергова сесія Шацької районної ради. Головував на засіданні Володимир Голядинець, голова Шацької районної ради, активну участь у роботі брали Володимир Найда, голова Шацької райдержадміністрації, та Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради. Під час розгляду депутатських запитів виступила депутат Антоніна Патрощук, яка порушила питання про невиплату дотації за молодняк ВРХ його власникам із сіл Грабове і Смоляри Світязькі; про необхідність впорядкування узбіч дороги Залісся-Грабове (повторний запит). Депутат Микола Шевчук наголосив на важливості ґрунтовного ремонту дороги до хутору Красний Бір, яка постійно руйнується під колесами транспорту, що возить ліс. Депутат Анатолій Бубела подав запит про впорядкування узбіч доріг на території Прип’ятської сільської ради.

З розгорнутою інформацією про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Любомльської міжрайонної прокуратури по боротьбі із злочинністю на території Шацького району виступив перед депутатами й запрошеними Ігор Філімонюк, заступник Любомльського міжрайонного прокурора. З його слів, станом на 1 листопада 2013 року в єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 27 кримінальних правопорушень, кожне п’яте з них – особливо тяжке. Влітку в с. Пулемець на місцеву жительку було вчинено замах на зґвалтування, їй же було нанесено ножем легкі тілесні ушкодження. За цей злочин громадянина С. було засуджено до 5 років 6 місяців позбавлення волі. Цього ж року до 3 років позбавлення волі був засуджений неповнолітній Г., який влітку з намету поблизу с. Підманове викрав майно туристів. Правопорушення є свідченням того, наскільки неефективно здійснюється профілактика злочинності серед дітей. Спеціально уповноважені органи влади у справах дітей вже декілька років не заявляють позови про стягнення аліментів з батьків дітей, позбавлених піклування; не вивчають стан, структуру, динаміку правопорушень; не вживають заходів по виявленню батьків, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків. Цього року 5 неповнолітніх притягнено до адміністративної відповідальності за розпивання алкоголю і появу в громадських місцях у нетверезому стані.

Виявлено злочини в бюджетній сфері, порушення в роботі органів інспекції сільського господарства, фітосанітарної, санітарно-епідеміологічної, ветеринарної, податкової, казначейської, митної служб. В ході перевірок були виявлені порушення закону про здійснення державних закупівель (сфера освіти), незаконні порубки дерев (збитки 48 700 грн.). Зареєстровано 4 факти вчинення кримінальних порушень, за якими розпочато досудове розслідування, в тому числі за фактами незаконного відведення земель органами місцевого самоврядування та незаконного відчуження земель посадовими особами органів лісового господарства.

Про готовність господарств району до опалювального сезону та сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2013-2014 років доповів Віктор Плейтух, перший заступник голови Шацької РДА. Інформація засвідчила, що школи, дошкільні заклади, ФАПи, амбулаторії, районна лікарня мають достатній для зимового старту запас палива. Економити паливо допомагає впровадження низки енергоощадних заходів. До прикладу, лише за останні два роки в закладах освіти замінено 247 вікон на склопакети і 27 дверей. Значну економію дає й використання в соціальних об’єктах альтернативного виду палива – щепи. Зі слів Віктора Павловича, запаси цієї сировини в нашому районі безмежні.

Доповідач висвітлив і наступне питання, наголосивши, що чимало пунктів районної комплексної програми «Шацьк-ЕКО 2015 та прогноз до 2015 року» на сьогодні виконані, про що свідчать участь селищної ради у міжнародних екологічних проектах, значні зрушення в питанні централізованого збору і вивезення сміття від населення та інше.

Про те, як виконується районна програма «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», повідомила Людмила Єрофєєва, заступник голови Шацької районної ради. Учасниками проекту є Піщанська, Пульмівська, Грабівська сільські та Шацька селищна ради. В смт Шацьк і с. Піща реконструюють вуличне освітлення, в с. Пульмо впроваджують енергоощадні заходи шляхом встановлення опалення в амбулаторії, с. Смоляри Світязькі ремонтують шкільну їдальню. Фінансується проект в такому співвідношенні: 20% – кошти Євросоюзу, 70% – кошти місцевих бюджетів (обласного, районного, селищного чи сільського), 10% – кошти громади. Зі слів Людмили Степанівни, координатора проекту в районі, активність проявляють усі громади, проте саме Піщанська сільська рада першою включилася в роботу. Якщо не в цьому році, то на початку наступного всі роботи успішно завершаться.

З цих та інших питань, що входили до порядку денного сесії, депутати прийняли позитивні рішення.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.