10 листопада під головуванням Адама Дударчука, голови ради ветеранів Шацького району, та з участю Сергія Сидорука, першого заступника голови Шацької РДА, відбулося засідання президії районної ради ветеранів. На офіційне зібрання прибули представники ветеранських організацій сфер освіти, культури, охорони здоров’я, державної служби, правоохоронних органів, воїнів АТО, афганців тощо. Розподіл обов’язків між членами ради, розгляд критичних зауважень, перспективний план роботи на І півріччя, передплата газети «Ветеран України» – такий вигляд мав порядок денний засідання.
Ветерани, маючи за плечима багаторічний трудовий досвід, хочуть бути корисними для громади і брати участь у суспільному житті району. Люди похилого віку стикаються з низкою проблем, які й намагаються вирішити спільними зусиллями. Одна з них – завищені ціни на місцевому ринку і відсутність контролю в питанні ціноутворення. Як відзначив Сергій Сидорук, ціни у Шацьку протягом року – одні з найвищих в області, хоча сезон відпочинку триває два місяці. А реального впливу на цінову політику в районі немає. Більше того, на ринку – свої негласні закони, які забороняють продавцям встановлювати низькі ціни на товар. Голова ветеранської організації працівників культури Валентина Ханзерук озвучила також проблеми високих цін на живу рибу, продажу в магазинах продуктів, термін вжитку яких вийшов, та відсутності цінників на товарах на ринку. Для бідних у нас одні ціни, для багатих і білорусів – зовсім інші. З цим потрібно боротися.
Конкретна пропозиція надійшла від голови районної ветеранської організації «Діти війни» Івана Терети – ініціювати прийняття закону «Про граничну рентабельність», який в кожній цивілізованій країні регулює ціни на товари. Відповідно до цього закону поліцейські можуть контролювати підприємців, аби націнка на товар не перевищувала 30% від собівартості, а в порушників – забирати ліцензії. Зі слів Івана Петровича, всі кандидати в депутати до Верховної Ради, з якими він спілкувався, не були зацікавлені в прийнятті такого закону, тому слово тепер – за громадами.
Досить гостро серед ветеранів стоїть проблема пільгового проїзду, оскільки перевізник Сергій Приймук має конфлікт із керівництвом управління соціального захисту населення Шацької РДА і відмовляється безкоштовно перевозити не лише людей похилого віку, а й дітей з багатодітних сімей. Як відзначив Сергій Сидорук, райдержадміністрація, посилаючись на численні скарги представників пільгових категорій, працює над вирішенням цієї проблеми і шукає нового перевізника.
Почесний голова ради ветеранів Костянтин Чесноков озвучив болюче для старших людей питання доїзду до нового селищного кладовища. Для тих, хто не має під рукою транспорту і вже не може їздити велосипедом, дорога до місця, де поховані рідні, стала недосяжною. Костянтин Петрович запропонував спорудити зупинку на вимогу на узбіччі дороги Шацьк-Мельники, біля повороту на нове селищне кладовище. На часі і дуже важливим є питання будівництва дороги від траси до цвинтаря.
На засіданні порушувалися також питання ремонту доріг, встановлення вуличного освітлення, відновлення місцевого радіомовлення, ремонту обелісків, військово-патріотичного виховання школярів та інші. Немало часу було присвячено темі децентралізації й укрупнення громад. Як відзначив перший заступник голови Шацької РДА Сергій Сидорук, нам потрібно зберегти єдину громаду у межах нинішнього Шацького району.
Голова ради ветеранів Адам Дударчук, підсумовуючи роботу засідання, наголосив, що проблемні питання, які потребують негайного вирішення, будуть винесені на розгляд Громадської ради, що діє при райдержадміністрації.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.