Головна Цікаво У Льцу відкрили перше антикафе

У Льцу відкрили перше антикафе

2832

Вільний простір «Третє місце», який презентує у Луцьку Фундація розвитку громад, є новинкою для України, хоча за кордоном такі проекти стали досить поширеними. Про це повідомляють організатори і Волинські новини.

Being place – це досить незвичайний формат закладу з оплатою за час перебування. Найчастіше в цьому форматі працюють так звані «некафе», а також окремі кафе та ресторани. Подібні комерційні моделі для України – новинка, проте за кордоном вони досить поширені.

Зокрема, у віденському кафе «Der Wiener Deewan» гість може замовити скільки завгодно страв із меню і заплатити за них на свій розсуд, скільки вважає за потрібне.

У лондонському кафе із погодинною оплатою «Sew Over It» можна навчитися шити. Відвідувачкам пропонують чай, каву і тістечка в необмеженій кількості, а також швейну машинку і консультанта з крою та шиття.

Інноваційність моделі Вільного Простору «Третє місце» від Фундації розвитку громад полягає в соціальній меті та спрямованості не на комерцію, а на благодійність і залучення відвідувачів, для яких формат ресторану чи кафе не зовсім зручний, і вони прагнуть розвитку або шукають однодумців в рамках того чи іншого заходу.

Концепція кафе з погодинною оплатою історично виросла з ідеї закладів, які працюють за схемою «плати, скільки зможеш» (free donations).

Їхньою родоначальницею вважають Деніз Серре, яка в 2003 році відкрила в Солк-Лейк-Сіті кафе під назвою «One World Café». Згодом ідея стала популярною і її почали копіювати.

Формат Вільного Простору «Третє місце» відрізняється від вищезгаданих своєю ціллю – проект є соціально-підприємницьким проектом громадської організації, яка всі кошти від «реалізованого часу» спрямовує на благодійність.