Головна Наради, сесії Власники баз урочища Гряда зацікавлені в організації якісного відпочинку

Власники баз урочища Гряда зацікавлені в організації якісного відпочинку

12015

18 травня під головуванням Василя Голядинця, голови Шацької райдержадміністрації, відбулася нарада з власниками та комендантами баз відпочинку урочища Гряда з питання підготовки до літнього сезону відпочинку. У роботі наради, що відбулася у приміщенні Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька, також взяли участь голова Шацької районної ради Сергій Карпук, в.о. голови Шацької селищної ради Людмила Цевух, заступник Шацького селищного голови з питань виконавчого органу Віталій Яльницький, начальник КП «Будинко-управління» Іван Коваль.

Іван Коваль розповів про основні напрямки роботи комунального підприємства, ознайомив із ресурсами, які будуть спрямовані на організацію якісного відпочинку, зокрема щоденного вивезення відходів з урочища, грейдерування доріг, служби 3-х рятувальних постів, роботу медичного пункту, який безкоштовно надаватиме першу медичну допомогу, проведення лабораторних аналізів води, ґрунту, донних покладів озера, охорону громадського порядку, яку забезпечуватимуть працівники Шацького відділення поліції та області.
Також він нагадав комендантам баз про їхні обов’язки щодо дотримання правил пожежної безпеки. Забезпечення вуличного освітлення, освітлення центральної дороги, порядку на пляжі, заміни старих різнопланових об’єктів на відпочинкових майданчиках, лежаків на пляжах та іншого – усього того, над чим потрібно розпочинати роботу сьогодні. Дозвіл на відкриття бази традиційно буде давати комісія Шацької райдержадміністрації.

Василь Голядинець, в свою чергу, пообіцяв головному комунальникові району надати різнопланову допомогу з цих та інших питань та наголосив на тісній співпраці керівників району та підприємців, без якої не буде відповідного ладу. Світлана Сулік, начальник Шацького відділення Ковельської ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, озвучила проблемні питання, які виникають, зазвичай, в період літнього сезону та назвала види податків, які потрібно сплачувати підприємцям.
Про санітарно-епідеміологічну роботу, яка проводиться на базах відпочинку, та проблеми, з якими стикається служба, розповіла Тетяна Савош, начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Шацького районного управління головного управління ДПСС у Волинській області.

Марія Христецька, директорка Шацького національного природного парку, повідомила, що незабаром розпочне свою роботу екологічний пост «Венське», а також ще один, який функціонуватиме зі сторони Білорусі (біля бази відпочинку «Медик»). Там відпочивальники будуть здійснювати плату за в’їзд на територію парку. Зі слів Марії Володимирівни, розмір проплати буде такий самий, як минулого року. Тобто перебування однієї людини за день коштуватиме 5 грн., за мотоцикл доведеться викласти 15 грн., легковий автомобіль – 20, мікроавтобус – 30, автобус, вантажний автомобіль – 40. Власники баз повинні будуть перерахувати плату за відвідування ШНПП – 4 грн. за людину на добу. Відповідно відпочивальники, що придбали путівку на базу, звільнятимуться від плати за в’їзд, однак за авто платитимуть.
Екологічні пости цього року обіцяють обладнати автоматами європейського зразка для здійснення проплати. Відпочивальники після внесення коштів отримуватимуть квитанції, з якими мають перебувати на відпочинку. Якщо під час перевірки поліцією відвідувачі парку не пред’являть квитанцій, на них буде накладений штраф. Також Марія Христецька відзначила, що на постах працюватимуть фахівці парку, за порядком слідкуватимуть правоохоронці; крім того, на місцях будуть встановлені відеокамери.

На важливості дотримання правил протипожежної безпеки наголосив Андрій Цвид, головний інспектор Шацького районного сектору управління ДСНС. Як забезпечуватимуть охорону порядку у літній період працівники Шацького відділення поліції, доповідав Василь Саковець, заступник начальника відділення. Він наголосив власникам баз на важливості встановлення засобів відеоспостереження на подвір’ях і навіть на пляжах, оскільки таким чином можна буде виявити крадіїв майна відпочивальників. Також просив комендантів вести облік людей, які приїжджають на відпочинок.

Виступив на нараді Віталій Мархальчук, директор приватної охоронної фірми Шацька. Він розповів про послуги, які надає фірма: охорона об’єктів з підключенням їх до центрального пункту спостереження; монтаж, встановлення, обслуговування засобів відеоспостереження, пожежної та охоронної сигналізації, фізична охорона об’єктів тощо.
Наприкінці наради Людмила Цевух охарактеризувала процес розвитку окремих територій Шацького району, зокрема, рекреаційних зон та дорожньої інфраструктури, назвала проблеми, які виникають у роботі.
Підбив підсумки наради Василь Голядинець, дав певні рекомендації та доручення керівникам відповідних служб. Зокрема, він відзначив: «Представники усіх гілок влади Шацького району зацікавлені в тому, аби сезон відпочинку пройшов на належному рівні. Щоб люди, які приїдуть до нас влітку, не скаржилися на умови відпочинку, а були усім задоволені. Хотілося, щоб усі зацікавлені особи врахували минулорічні помилки, зробили висновки та почали працювати належним чином».

Василь Володимирович анонсував перед присутніми цікаві заходи, які заплановано провести під час літнього сезону в Шацькому районі з метою популяризації краю озер. Серед них – фестиваль «Світязький пончик», змагання українських силачів та марафон кругом озера Світязь.

Мирослава ЦЮП’ЯХ та прес-служба Шацької РДА