Головна Наради, сесії Новостворена комісія районної ради стимулюватиме до сплати податків

Новостворена комісія районної ради стимулюватиме до сплати податків

3099

13 липня під головуванням голови Шацької районної ради Сергія Карпука відбулась чергова дев’ята сесія районної ради, участь в якій взяв перший заступник голови Шацької райдержадміністрації Сергій Сидорук.

На початку сесії депутати хвилиною мовчання вшанували па­м’ять свого колеги-депутата Оксентюка Володимира Даниловича, який передчасно пішов з життя декілька тижнів тому (пізніше в одно­му з питань порядку денного депутатами було прийнято рішення про припинення його депутатських повноважень).

Також депутатами були озвучені депутатські звернення. Наталія Новікова адресувала своє звернення головному управлінню Держ­геокадастру у Волинській області з проханням роз’яснити по­рядок надання земельних ділянок для садівництва та сільськогос­по­дарських потреб для учасників АТО, оскільки, відповідно до листа Глави адміністрації Президента України, земельні ділянки надаються винятково за місцем мобілізації учасників АТО (в той час як у Пульмівській сільській раді з двох масивів, які були роздані бійцям, на першому 90% земельних ділянок дісталися шацьким атовцям, 10% – іногороднім, а на другому масиві майже всі ділянки були роздані іногороднім учасникам АТО). «Зараз будуть звільнятися зі служби бійці з Шацького району, мобілізовані у п’яту хвилю, і в жодного з них ще немає земельної ділянки під садівництво. З яких земель будемо їх забезпечувати?» – резюмувала Наталія Новікова. До обласної державної екологічної інспекції звернулися із запитом депутати Анатолій Бубела, Петро Цвид, Ольга Дударчук – про сприяння вирішення питання впорядкування узбіччя автодороги сполученням Положево-Плоске.

Про виконання районного бюджету за 6 місяців 2016 року та про внесення змін до рішення районної ради «Про районний бюджет на 2016 рік» інформував Олександр Бебко, начальник управління фінансів Шацької РДА. Базова дотація районному бюджету на рік становить 5 млн. 470 тис. грн. Додатково до районного бюджету до річних призначень надійшла освітня та медична субвенції на забезпечення підвищення заробітної плати. Перевиконано піврічні показники власних надходжень до районного бюджету (питому вагу займають надходження з податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) – 3 млн. 556 тис. грн., ПДФО із військовослужбовців – 722,6 тис. грн., ПДФО від річного декларування доходів – 185 тис. грн.). До районного бюджету також надійшли субвенції з державного бюджету на виплату пільг і субсидій, допомог (більше 17 млн. грн.), 13,6 млн. грн. – освітньої субвенції, 4,8 млн. грн. – медичної субвенції. Видатки району забезпечено на 93%, найбільше з яких (61%) було спрямовано на соціальні виплати (25,9 млн. грн.), видатки на заробітну плату з нарахуваннями працівникам бюд­жетних установ (14,6 млн. грн.). У змінах до районного бюджету – субвенція із Шацького селищного бюджету в сумі 29 тис. грн., які бу­дуть спрямовані на заміну огорожі в ЗОШ І-ІІ ст. смт Шацьк та ремонт сходів у дитячій музичній школі. Кошти з перевиконання дохідної частини районного бюджету в сумі 1 млн. 255 тис. грн. спрямовуються: 27,5 тис. грн. – Любомльському бюджету на ремонт медичних установ Шацького району, 37,6 тис. грн. – відділу освіти та молоді, 60 тис. грн. – на забезпечення соціальних послуг, 100 тис. грн. – Світязькій сільській раді на ремонт дороги, 100 тис. грн. – на обладнання внутрішніх туалетів у загальноосвітніх школах району, 400 тис. грн. – на ремонт дороги Кропивники-Вілиця, 350 тис. грн. – обласному бюджету на придбання шкільного автобуса. Решту коштів розподілено на підтримку різноманітних районних програм та громадських організацій, дитячих садочків, місцевих пожежних охорон. Аналізуючи надходження сільських та селищної рад від акцизного податку, Олександр Бебко відзначив, що збільшення надходжень від акцизу мають лише Піщанська сільська та Шацька селищна ради, решта сільських рад недоотримують цей вид податку у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, навіть зважаючи на підвищення цін на спиртні напої.

Звітували про використання міжбюджетних трансфертів Лю­бом­льському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за 6 місяців 2016 року Володимир Дибель, Генеральний директор ТМО Любомльського і Шацького районів, та Тетяна Васенько, головний лікар КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів». Основну частку коштів було використано на заробітну плату працівникам, придбання предметів, матеріалів та обладнання, медикаментів, продуктів харчування (по ТМО), оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Загалом за півроку в Шацькій районній лікарні було проліковано 499 осіб. Кошти, які були виділені на реконструкцію старого приміщення дитячого відділення під гуртожиток, були використані. Планується також будівництво котельні та заміна пічного опалення на батареї. Від благодійного фонду «Патріоти Волині» надійшло 50 579 грн. благодійної допомоги для ФАПів району (отримано енергоощадні вікна та двері). Сергій Сидорук подякував Тетяні Васенько за роботу, адже пропозиції керівників району були враховані при організації роботи ФАПів та їх належного забезпечення.

Оскільки звіти начальника відділу освіти та молоді Шацької РДА Анатолія Пеха, начальника відділу культури Шацької РДА Оксани Юхимук, директора Шацької ДЮСШ Руслана Кузька з питань збереження та ефективності використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селища району, що знаходиться на балансі та в оперативному управлінні установ та закладів району, попередньо розглядалися на профільній комісії, відповідно було прийнято рішення затвердити їх з врахуванням відповідних пропозицій.

Дві установи району – казначейська служба та податкова інспекція – подали на розгляд та затвердження депутатів свої програми, реалізація яких допоможе покращити обслуговування місцевих бюджетів та платників податків (керівники установ просять за кошти районного бюджету придбати комп’ютерну техніку, яка в цих двох установах є надто застарілою). Олександр Бебко запропонував програми затвердити, а оргтехніку заку­повувати тоді, коли будуть на це кошти. Було погоджено передачу селищного стадіону та приміщення роздягальні на баланс Шацької селищної ради, яка має фінансові можливості подбати про покра­щення його стану. Підтримали депутати звернення Іваничівської районної ради до Кабінету Міністрів України, яке стосується подовження часу перебування автомобілів з іно­земною реєстрацією на території України до одного року зі сплатою податків до місцевих бюджетів в розмірі 5 тис. грн., що дасть змогу зменшити черги на митницях, покращити екологічну ситуацію.

Рішенням сесії районної ради було створено тимчасову кон­трольну комісію районної ради, яка контролюватиме сплату ПДФО та власних надходжень до районного бюджету за третій квартал 2016 року. До складу комісії увійшли депутати Наталія Новікова (голова комісії), Андрій Лисий, Валентина Курагеу, Петро Цвид, Ольга Сахарук, та до роботи в якій залучатимуться фахівці та спеціалісти управління Держпраці, податкової інспекції, управління фінансів. Мета тимчасової комісії – у співпраці з робочою групою з питань забезпечення моніторингу заробітної плати найманих працівників, яка створена при Шацькій РДА, стимулювати при­ват­них підприємців сплачувати усі необхідні податки, лега­лізовувати найманих працівників, забезпечити більші надходження до районного та місцевих бюджетів.

Віта ШЕПЕЛЯ.