Головна Наради, сесії Земля, інвестиції, бюджет – питання порядку денного сесії Шацької районної ради

Земля, інвестиції, бюджет – питання порядку денного сесії Шацької районної ради

2916

18 жовтня під головуванням голови Шацької районної ради Сергія Карпука та за участю голови Шацької райдержадміністрації Василя Голядинця відбулося двадцяте засідання чергової сесії Шацької районної ради сьомого скликання. Участь у сесії взяли 24 депутати районної ради, заступники голови райдержадміністрації, керівники установ, організацій району, селищний і сільські голови, начальники відділів, управлінь, структурних підрозділів РДА.

Розгляд майже тридцяти питань порядку денного зайняв у депутатів три з половиною години, і це зважаючи на те, що попередньо майже усі питання обговорювалися на профільних комісіях районної ради. Відповідно до регламенту, спочатку депутати озвучили свої депутатські запити. Звернення жителів Світязької сільської ради, в якому ті скаржилися на незаконні, на їхню думку, дії Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, стосовно земельних ділянок, які знаходяться на території Світязької сільської ради за межами населених пунктів в урочищах Тополина, Задорожнє (цільове призначення – для ведення індивідуального садівництва та ведення особистого селянського господарства), озвучила депутат Галина Артимук. Ці земельні ділянки формувались, як вказано у зверненні, з порушенням процедури їх відведення, без погодження Світязькою сільською радою, без урахування містобудівної документації (схеми планування території Світязької сільської ради, де запроектовано дані території під розміщення житлової забудови та рекреаційного призначення), що є порушенням вимог чинного законодавства. Прохання жителів села – не здійснювати реєстрацію вказаних земельних ділянок. Як зазначив Світязький сільський голова Микола Цвид, сьогодні жодна людина у Світязі не може до кінця оформити документацію на земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства, які розташовані за межами населених пунктів.

Депутати запит підтримали, але разом з тим запропонували зібрати воєдино усі факти, де виділення земельних ділянок за межами населених пунктів відбувалося з порушенням процедури, та направити матеріали у прокуратуру, НАБУ, Волинську обласну раду та Волинську облдержадміністрацію, а також у Держгеокадастр.

Депутат Ніна Хомич озвучила запит, який також стосувався сфери земельних відносин – про те, що 258 жителів Світязької сільської ради, котрі були членами КСП, й досі не можуть отримати земельні ділянки для ОСГ, адже проектант В.А.Шворак зволікає з виготовленням відповідної документації. Депутат Сергій Сидорук запропонував зібрати на зустріч представників Держгеокадастру, сільської ради та проектанта, аби по кожному конкретному випадку розібратися та усунути недоліки в документації. Другий запит Ніни Хомич стосувався створення депутатського фонду для вирішення проблем жителів району, на що Ольга Сахарук, керуюча справами районної ради, повідомила, що в районній раді до 2010 року діяла така програма, але її треба поновити та з нового року передбачити її фінансування.

Звітував на сесії про виконання районного бюджету за 9 місяців цього року та про внесення змін до бюджету району начальник управління фінансів РДА Олександр Бебко. До загального фонду районного бюджету надійшло 60 млн. 488 тис. грн. Районний бюджет за власними доходами виконано на 114%, перевиконання становить 542,9 тис. грн. Загальна сума власних надходжень за звітний період становить 4 млн. 452,9 тис. грн. В районному бюджеті враховані субвенції з обласного бюджету та селищної і сільських рад. Стосовно змін до бюджету, то дохідна його частина збільшується на 2 млн. 544 тис. грн., в тому числі за рахунок переданих цільових субвенцій з інших бюджетів (сільських та Шацької селищної ради). З обласного бюджету 100 тис. грн. спрямовано на ремонт сільського Будинку культури с. Пульмо (заміна системи опалення), 250 тис. грн. – на співфінансування природоохоронних заходів (Світязькому бюджету), 150 тис. грн. – на проведення геологічних та геодезичних робіт в с. Світязь, 100 тис. грн. та 250 тис. грн. на аналогічні роботи в с. Пульмо та Шацькій селищній раді відповідно. Розподілено кошти на виплату заробітної плати установам району відповідно до поданих пропозицій. 5 тис. грн. передбачено на програму «Призовник» та 10 тис. грн. – на допомогу погорільцям із с. Положево. Разом з тим Олександр Бебко наголосив: розподіливши кошти між установами, закрили фонд заробітної плати лише за жовтень та листопад. Тож головний фінансист попросив розпорядників коштів включити режим економії та утриматися від виплати премій, адже на виплату заробітної плати на грудень потрібно 939 тис. грн., яких у бюджеті району поки що немає.

Заслухали депутати звіт про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за 9 місяців 2017 року (інформувала заступник генерального директора ТМО Любомльського і Шацького районів – головний лікар Шацької районної лікарні Світлана Крецу), та звіт головного лікаря КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів» Тетяни Васенько про використання міжбюджетного трансферту Любомльському районному бюджету на утримання установ охорони здоров’я Шацького району за аналогічний період. За словами Світлани Крецу, на утримання медичних закладів Шацького району Любомльському бюджету було передано за 9 місяців медичної субвенції в сумі 6 млн. 420 тис. грн. та 264 тис. грн. додаткової дотації (потреба на рік – 8,5 млн. грн. медичної субвенції та 318 тис. грн. додаткової дотації). Проте фактичні видатки за звітний період становлять 7 млн. 206 тис. грн. та перевищують планові витрати на 522 тис. грн. Заслухавши звіт Тетяни Васенько, у депутатів виникли деякі претензії до організації роботи у ФАПах Шацького району. Пропозиція депутатів – створити відокремлений від Любомльського, але спільний заклад охорони здоров’я Шацького району з Шацькою селищною радою, який би займався закладами первинної медичної допомоги, оскільки ФАПи, які знаходяться на території селищної ради, й так з нового року перейдуть у її підпорядкування. Натомість Тетяна Васенько пообіцяла підтримати цю ініціативу районної ради.

Звітували на сесії голови постійних комісій районної ради: з питань планування, бюджету та фінансів, регуляторної політики (Галина Артимук) та з питань промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селища району (Олексій Писачук).

Заслухали та затвердили депутати звіт про результати діяльності Ковельської місцевої прокуратури (Любомльської міжрайонної прокуратури) на території Шацького району за І півріччя 2017 року, про що інформував Олександр Хомич, заступник керівника Ковельської місцевої прокуратури. З початку року прокуратурою було розпочато 143 кримінальні провадження, направлено до суду 31 справу, що удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року, перевірено законність 63 рішень про закриття кримінальних проваджень та 23 рішення про їх об’єднання.

Про готовність господарств району до опалювального сезону та сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2017-2018 років інформував перший заступник голови Шацької РДА Віктор Плейтух. За його словами, заклади та установи району майже стовідсотково забезпечені дровами, торфобрикетом – на 60-70%, але зараз паливо довозиться. Стосовно готовності до зими дорожників, то в них наразі триває реформування галузі, бо з нового року дороги мають перейти в оперативне управління області. Але що стосується робіт по догляду за дорогами місцевого значення, то у КП «Будинкоуправління» є автомобіль з облаштованим піскосолерозкидачем, заготовлено на зиму піщано-сольову суміш, що дасть можливість оперативніше виконувати усі роботи.

Стосовно іншого питання сесії – стану організації пасажирських перевезень, то тут Віктор Плейтух відзначив: незважаючи на постійну роботу та переговори з перевізниками, проблеми все-таки є. Перевізники не хочуть братися за нерентабельні маршрути (до малих сіл), нарікають і на стан доріг. Добре, як відзначив Віктор Павлович, працювала стара система, коли угоди з перевізниками укладалися в області, даючи «в нагрузку» на рентабельні маршрути до районних центрів рейси до віддалених сіл районів. Тепер забезпечення внутрішніх маршрутів покладено на райдержадміністрації. Не приваблює місцевих перевізників пропозиція компенсації вартості перевезення пільгових категорій людей або нерентабельності перевезень, бо не хочуть мати справи із бюджетом через паперову тяганину. Проте, за словами першого заступника голови РДА, є деякі напрацювання в змінах розкладу та маршрутах, аби охопити перевезенням села, де з цим є найбільші проблеми. В рішенні також було рекомендовано Шацькій селищній раді задля охоплення сіл пасажирськими перевезеннями передбачити у бюджеті кошти на закупівлю автотранспорту.

Розповідаючи депутатам районної ради про сприяння інвестиційній діяльності на території району, Віктор Плейтух зазначив: головним успіхом районної влади є запуск реалізації проекту «Курорт-Шацьк», в рамках якого укладені угоди, проводяться бальнеологічні дослідження, в чому є підтримка облдержадміністрації. Активно проводиться робота по пункту пропуску «Адамчуки-Збереже» (це навіть обговорюється на державному рівні, є постанова Кабміну). Правда, в цьому питанні є спротив поляків, які поки що не хочуть будівництва нових пунктів на спільних кордонах (раніше було навпаки. – Авт.). Розпочалось освоєння коштів Шацькою селищною радою по реконструкції скверу ім. Т.Шевченка, ремонту тротуарів та встановлення вуличного освітлення. 20 жовтня відбудеться тендер з розширення каналізування в смт Шацьк. Однією з причин такого запізнілого освоєння коштів по каналізуванню Віктор Плейтух назвав те, що план природоохоронних заходів на 2017 рік затверджено лише цього місяця, коли мав би бути затверджений ще рік тому. Стосовно реалізації проекту з будівництва набережної у с. Світязь, то кошти освоюватись ще не розпочинали, але вони є перехідними на наступний рік. Також серед причин затримки освоєння коштів, як зазначив Сергій Карпук, є довготривале виготовлення проектно-кошторисної документації, яке іноді займає більше часу, ніж самі будівельні чи ремонтні роботи.

З метою розв’язання найважливіших проблем розвитку району та окремих галузей економіки, забезпечення ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, депутатами заслухано виконання районних програм: комплексної Програми розвитку галузі медицини у Шацькому районі на 2015-2017 роки, цільової Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки, затверджено зміни до районної Програми соціального захисту населення на 2015-2018 роки та до Програми матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони Шацького районного військового комісаріату на 2017-2020 роки.

Про стан розробки Схеми планування Шацького району інформувала Ольга Романська, начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації (на це з бюджету району було виділено 165 тис. грн.). Аналогічні рішення прийняли й решта районів області, вже затверджено шість схем районів на Волині. Розробнику схеми передано цифрові матеріали, були організовані зустрічі по всіх сільських радах, прийнято до уваги пропозиції органів місцевого самоврядування, і графічна частина схеми уже є в чорновикому варіанті.

Також на засіданні сесії районної ради депутати розглянули декілька питань освітянської галузі, серед яких погодили призначення нового директора Смоляро-Світязької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Олену Ключук, затвердили створення опорної школи в с. Світязь з філіями в селах Підманове, Грабове, Смоляри-Світязькі, Голядин. Також серед розглянутих освітянських питань – про підсумки конкурсу проектів місцевих ініціатив навчальних закладів, переможцями якого стали школи с. Світязь (проект по заміні опалення на загальну суму 121 тис. грн.) та Підманове (утеплення частини фасаду школи, загальна вартість якого становила 99 тис. грн.). В наступному році конкурс проектів місцевих ініціатив також планують продовжити.

Наостанок депутати, передавши на баланс Шацької селищної ради заклади охорони здоров’я первинної ланки, одноголосно підтримали звернення депутатів Рівненської районної ради Рівненської області щодо скасування депутатської недоторканності народних депутатів України.

Віта ШЕПЕЛЯ