Головна Стисло У Шацькій школі-гімназії відкрили пам’ятну дошку Героєві Сергію Мокренку

У Шацькій школі-гімназії відкрили пам’ятну дошку Героєві Сергію Мокренку

4353

13 жовтня в НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія смт Шацьк» відбулось відкриття та освячення пам’ятної дошки Герою АТО Сергієві Мокренку, який загинув, виконуючи військове завдання на Світлодарській Дузі Донецької області 28 лютого 2017 року.

Учасники війни на сході України, посадовці, керівники установ і організацій району, рідні і близькі загиблого та прості громадяни стали свідками цієї урочистої і водночас сумної події. Відкриття розпочалось із виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання за загиблим Героєм.

Відкрили пам’ятну дошку голова учнівського самоврядування школи Діана Смоляр та учасник антитерористичної операції на сході країни Валентин Борух. Їм же було надано право покласти квіти на могилу Сергія Мокренка.

Після цього розпочалось освячення пам’ятної дошки, яку здійснили у співслужінні протоієрей Роман Скірак, настоятель парафії Архістратига Михаїла УПЦ КП (смт Шацьк), митрофорний протоієрей Михайло Цвинкилевич, настоятель Свято-Дмитріївського храму УПЦ КП (с. Самійличі) та протоієрей Святослав Нюня Свято-Покровського храму УПЦ КП (с. Головне).

Від районної та місцевої влади виступили голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, Шацький селищний голова Сергій Віннічук та керуюча справами Шацької районної ради Ольга Сахарук. Вони найперше звернулися до батьків Героя та подякували їм за те, що виховали справжнього патріота, котрий вірно та палко любив свою Україну і, незважаючи на перешкоди, труднощі та небезпеку, до останнього подиху боронив її від ворога. Недарма на пам’ятній дошці твердо закарбовані останні слова Сергія: «Я так люблю Україну, що готовий воювати за неї вічно».

– А найкращим вчинком від нас, шачан, має стати не відкриття пам’ятної дошки, а пам’ять про нього у наших серцях, турбота та повага до його рідних», – наголосив Василь Голядинець.
Щирими та просякнутими любов’ю були спогади про свого сина матері Героя – Любові Буз. Зі сльозами на очах вона розповідала про те, що її син не вмів ненавидіти, не залишав без уваги немічних, любив дітей, батьків та рідних, любив увесь світ, незважаючи на те, що він іноді був жорстоким до нього.

– Я постійно про нього згадую. Згадую його вчинки, і не можу пригадати жодний його вчинок, який ранив би моє материнське серце. Навіть після найдрібніших сварок він завжди приходив і обіймав мене, казав, що дуже любить. Таким він був з усіма і завжди. Любіть своїх дітей, говоріть із ними, не бійтеся зізнаватися їм у своїй любові, і вони будуть відповідати вам тим же, так, як це робив мій син, – говорила Любов Буз. Згадували про Сергія Мокренка його два побратими, котрі приїхали на відкриття пам’ятної дошки. Вони подякували жителям селища та владі за турботу про сім’ю загиблого воїна, адже саме їм найважче пережити цю непоправну втрату.

Після завершення заходу представники влади відвідали кладовище та поклали квіти на могилу Сергія Мокренка.

Віта ШЕПЕЛЯ

P.S. Ще одну пам’ятну дошку шачанину Сергієві Мокренку було відкрито у Любомльському професійному ліцеї, випускником якого він був. Участь у відкритті дошки взяли рідні Героя – батьки та сестра, а також побратими «Крука»…