Головна Наради, сесії Жителів села Мельники турбують земельні питання

Жителів села Мельники турбують земельні питання

2621

25 березня відбувся виїзний прийом громадян головою Шацької районної ради Сергієм Карпуком на території Шацької селищної ради. Зважаючи на те, що село Гаївка – чи не найменший на­се­лений пункт ради, а в Шацьку до керівників районної ради можна зайти у будь-який день, тож лише у селі Мельники на прийом до Сер­гія Карпука прийшли люди. Їхні звернення, в основному, стосу­валися земельних питань. Одна з жінок, матір трьох дітей, поскар­жи­лася, що рік тому двічі просила надати їй у власність частину зе­мельної ділянки, яка знаходилася біля їх городу. Проте завжди чула відмову: не можна надати, бо вона знаходиться за межами на­селеного пункту, тож потрібно змінювати межі села. Вона також про­сила при будь-яких змінах дати можливість їй першочергово на­писати заяву на згадане місце. Попри все, восени жінка взнала, що цю земельну ділянку уже надано іншій людині. Схожа ситуація і в іншої жительки села Мельники, де навколо частини її земельної ділянки надано землю людям, які будуть цю болотисту міс­цевість за­возити ґрунтом. В результаті цього, як переживає жінка, її земля буде щоразу затоплюватися. Вона просить надати їй хоча б час­тину земельної ділянки, аби можна було вирівняти місце. Сергій Карпук відзначив, що потрібно добре розібратися, на яких під­ста­вах була надана земля, в оренду чи у власність, а вже потім прий­мати відповідні рішення. Окрім того, після об’єд­нання громад управління землями за межами населених пунктів має перейти до громади, відповідно й рішення про надання землі в оренду чи приватну власність буде прийматися органом міс­це­вого самоврядування.

Просили жителі села не віддавати землю для учасників АТО в уро­чищі Пісоцький ліс, де тепер знаходяться громадські пасовища, ос­кільки, як стверджують, це єдине місце, де можна випасати худобу. Як зазначив Сергій Карпук, при районній раді буде ство­рена робоча група із числа депутатів, які будуть вивчати питання, по­в’язані із наданням землі учасникам АТО на території району.

Скаржилися жителі й на непрозору та несправедливу про­це­дуру розпаювання земель колишнього колгоспу: одним випала ро­дюча земля, іншим – сам пісок, одні отримали пай в натурі, а інші навіть не отримали можливості взяти участь у жеребкуванні. Проблемою є й винесення землі в натурі. На вирішення цієї проб­леми Сергій Карпук обіцяв зас­лу­хати інформацію комісії по розпаю­ванню, земельну службу, за резуль­татами доповіді яких ініціювати розгляд питання на сесії.

Ще одна проблема, з якою зіткнулися четверо власників ново­будов на території колишнього колгоспу – підключення будинків до ліній електропередач. 10 років тому люди зверталися до Любом­ль­ської філії ПАТ «Волиньобленерго», проте там повідомили, що проект має розробитися коштами селищної ради. Та питання і досі залишається невирішеним. Голова районної ради повідомив, що сьогодні роботи з будівництва та підключення будинків до ЛЕП є непосильними у фінансовому плані не лише для жителів, а й для бюджету громади. Тож потрібно чекати змін на законодав­чому рівні чи шукати інші шляхи вирішення проблеми (робити прое­кт під освітлення вулиці). Також одна з жительок поскар­жи­лася, що вже майже 20 років на території її подвір’я знаходиться стовп із силовою лінією, яку електрики, коли надавалась ділянка під будівництво, обіцяли прибрати. Та вже стільки часу ніхто ні­чого так і не зробив. У цій ситуації Сергій Карпук також обіцяв ро­зібратись.

Віта Шепеля.