Головна Освіта 30 вересня – День національного усиновлення

30 вересня – День національного усиновлення

2995

Дитина – дзеркало родини, як у краплі води відбивається сонце – так у дітях відбивається моральна чистота матері і батька

        (В.Сухомлинський)

День усиновлення – свято України, яке щороку припадає на 30 вересня та збігається з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. І, мабуть, не випадково. Імена святих, що вшановуються у цей день, символізують найкращі почуття та моральні чесноти людей, які приймають у родини дітей, що за різних життєвих обставин втратили свою сім’ю. З великою любов’ю зігрівають вони дітлахів у своїх родинах, дають їм надію на щасливе дитинство і повноцінне майбутнє, вселяють у зболені дитячі серця і душі віру в життя, навчають дітей бути самодостатніми, мудрими, впевненими у собі, виховують достойними громадянами Української держави.

Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наша надія і наше майбутнє. Щоб ця надія здійснилася, ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьківської опіки. Турбота про них – наше спільне завдання.           

Дітям, які втратили родину, потрібна увага та піклування кожного, хто небайдужий до їхньої долі. Одні можуть усиновити і виховувати дитину, інші допоможуть дитині знайти батьків, треті – нададуть фахову консультацію тим, хто хоче усиновити або тим, хто вже усиновив і зіткнувся з проблемами. Основне, щоб ми всі намагалися допомогти кожній дитині вирости у любові і повазі.

На сьогодні в Шацькому районі проживає 6 дітей, які усиновлені нашими жителями, 31 дитина, яка виховується в сім’ях опікунів, піклувальників, та 3 дітей – у прийомних сім’ях. Ми пишаємося і дякуємо усім, чий дім став рідною оселею для дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, дякуємо всім усиновителям, опікунам, прийомним батькам і з повагою вклоняємося їм!

Усиновлення – це особлива дорога батьківства. Благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями, тривогами і обов’язково надбаннями і дитини, і дорослого. І тому саме напередодні свята хочеться від щирого серця привітати тих відважних батьків, які здійснили  відповідальний крок і взяли дитину у свою родину. Побажати їм розуміння, доброти, терпіння та здоров’я. Адже бути батьками – це один із найважливіших обов’язків, який доводиться виконувати у житті, але водночас найбільш цікавий та гідний старань.

Якщо ви небайдужі до сирітської долі та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтеся до служби у справах дітей райдержадміністрації за адресою: вул. 50 років Перемоги, 1 (б), смт Шацьк.

Служба у справах дітей райдержадміністрації.