Головна Стисло Рятувальники Волині та Соколовського повіту (Польща) обмінялися досвідом

Рятувальники Волині та Соколовського повіту (Польща) обмінялися досвідом

3585

19-20 вересня на озері Світязь відбулись спільні навчання водолазів-рятувальників Волині та Соколовського повіту Мазовецького воєводства Республіки Польща, які проводились в рамках реалізації Проекту «Розвиток потенціалу рятувальних служб Польщі та України», що співфінансується Європейським Союзом за Програмою транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки». Також участь у цьому заході взяли й шацькі рятувальники – працівники водолазно-рятувального відділення «Шацьк» (начальник Валерій Хоміч) та Державної пожежно-рятувальної частини смт Шацьк (начальник Анатолій Пінкевич). Побував на заході і перший заступник голови Шацької РДА Віктор Плейтух.

Українські рятувальники та їхні польські колеги на водних плесах озера відпрацьовували дії щодо пошуку потерпілих на великих глибинах і надання їм першої медичної допомоги, порятунку людей у випадку перекидання човна, а також навички з транспортування плавзасобів із людьми у випадку віднесення їх вітром далеко від берега.

Волинські водолази-рятувальники продемонстрували роботу аероглісера Марс-700, який може пересуватись поверхнею озера влітку та взимку по кризі, надаючи допомогу рибалкам, котрі потопають. В свою чергу, їхні польські колеги ознайомили учасників навчань з можливостями сучасного ехолокатора, який встановлений на моторному човні і використовується для швидкого і точного пошуку предметів на дні (в тому числі вибухонебезпечних), а також потерпілих.

Підбиваючи підсумки навчань, начальник управління ДСНС у Волинській області, генерал-майор служби цивільного захисту Володимир Грушовінчук зазначив, що ці спільні навчання сприятимуть підвищенню рівня професійної майстерності як українських, так і польських рятувальників. «Це дозволить оперативніше приходити на допомогу людям у випадку надзвичайних ситуацій і зменшити кількість трагічних випадків на воді», – зазначив головний рятувальник області.

Віта ШЕПЕЛЯ.