Головна Освіта Гості з Німеччини провели в Шацькому коледжі семінар на екологічну тему

Гості з Німеччини провели в Шацькому коледжі семінар на екологічну тему

9051

В Шацькому лісовому коледжі ім. В.В.Сулька відбувся семінар, у якому взяли участь студенти, викладачі навчального закладу та представники делегації з Німеччини, а саме партнери проекту «Екосистемна адаптація та регіональний сталий розвиток шляхом розширення можливостей біосферних резерватів України».

Гості з Німеччини перебували на території району декілька днів. Вони організували з представниками Шацького національного при­родного парку, місцевою владою, активними громадянами семі­нари на тему проявів і наслідків зміни клімату в конкретній місце­вості. Так, на одному з семінарів з’ясовували, чи кри­тично об­міліло озеро Світязь.

15 листопада німецька делегація завітала до Шацького лісового коледжу ім. В.В.Сулька, де провела тренінг за участю студентів-чет­вер­токурсників і викладачів на тему «Адаптація до зміни клімату на основі екосистеми». Запросила іноземців до навчаль­ного закладу та організувала захід викладачка лісівництва Лілія Ви­рович.

Як написати діти це майбутнє України твір – ми вам допоможемо на сторінці нашого сайту.

Німецькі партнери Іна Романн і Кевін Мак презентували перед аудиторією проект та ознайомили учасників з завданнями се­мінару. Перекладати з англійської на українську і навпаки допо­ма­гав шачанин Богдан Гарбар.

Студенти, які працювали в групах під керівництвом викладачів, проявили неабияку активність і зацікавленість проблематикою. Запитання стосувалися Шацького національного природного парку. Учні писали на картках, як використовується потенціал заповідної території і як він сприяє добробуту людей; позначали на мапах місця, де проявилися зміни клімату, і висловлювали власні думки про їх вплив на природу. Останнім завданням був «погляд у майбутнє» – студенти ділилися ідеями, як природа та люди можуть краще підготуватися до небажаних змін.

Наприкінці відбулося загальне обговорення питань заходу, до якого долучився Ігор Жмурко, директор Шацького лісового коледжу. Найприємнішим моментом стало вручення сертифікатів учасників українсько-німецького семінару студентам та викладачам. Гості з Німеччини пообіцяли використати всю зібрану інформацію для розробки рекомендацій та нової стратегії розвитку біорезервату «Західне Полісся» в умовах зміни клімату.

Наостанок для гостей провели екскурсію територією коледжу та музеєм фауни.

Мирослава ЦЮП’ЯХ