Головна Освіта Як у Піщанській школі святкували міжнародний день спонтанного прояву доброти

Як у Піщанській школі святкували міжнародний день спонтанного прояву доброти

4498

Це одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних орга­нізацій. В Україні свято, що святкується 17 лютого, ще маловідоме, але дуже потрібне нашому суспільству. Адже щирою усмішкою, гарним словом, невеличкою допомогою можна зробити наше життя приємнішим і кращим. Ініціатори свята закликали цього дня бути не просто чуйними до чужої біди, а добрими безмежно і без­корисливо.

Під такими гаслами 18-22 лютого в стінах загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Піща за ініціативою адміністрації школи пройшов Тиждень дружби та добра. Запам’яталися і такі заходи: «Веселі перерви»; виховний захід «Добро починається з тебе» (підготували учні 6 класу з педагогом-організатором І.Будько ); творча майстерня «Дружок» (учні з міністерства Милосердя (міністр В.Самойліч) вчили молодших школярів власними руками робити подарунки); творча робота «Мій кольоровий друг» (учні молодших класів дружно робили спільного друга з кольорових кульок та різних підручних матеріалів); робота творчої групи «Кореспондент»; конкурс ма­люнків «Портрет друга» (приз отримала учениця 3 класу І.Корень); урок гарних манер «Її величність Ввічливість» (підготувала Л.Бакун з учнями 5-6 класів); свято «Бабця і дідусь – неначе сиві голуби сизенькі». Про це дійство хочеться розповісти більш докладно. 21 лютого учні 2 класу разом з класоводом Г.Яльницькою підготували і провели родинне свято, на яке були запрошенні бабусі, дідусі, прабабусі, прадідусі та батьки учнів класу. Провівши опитування другокласників, ми дізналися, що в нашій класній родинні є: бабусь – 23; дідусів – 17; наймолодша бабуся – 52 роки (Цекот Галина Василівна); наймолодший дідусь – 55 років (Віннічук Анатолій Семенович); найстарша бабуся – 77 років (Костюк Анна Григорівна); найстарший дідусь – 72 роки (Писачук Василь Микитович); прадідів – 2 (Ясінський Олександр Сергійович – 81 рік, Турич Григорій Давидович – 79 років); прабабусь – 9, наймолодша – 75 років (Бранчук Тетяна Олексіївна), найстарша прабабуся – 89 років (Віннічук Пелагея Григорівна).

На святі було поставлено завдання: визначити, чиї бабуся і дідусь найкращі. Напередодні з дітьми була проведена підготовча робота, де у дітей брали відеоінтерв’ю та збирали фотоматеріали про дідусів і бабусь. В результаті була підготовлена презентація «Мої ви рідненькі, мої ви сивенькі…» та 12 відеорозповідей «Мій дідусь, моя бабуся!». Сльозами на очах та з усмішками на обличчях суп­роводжувався цей перегляд. Крім того, діти підготували дуже гарний, змістовний та різножанровий концерт. Слова подяки від усіх висловила бабуся Галина Іванівна Рибін, яка подякувала орга­нізаторам за таке чудове родинне свято. Вона відзначила, що такого свята ще не було, і до її слів приєдналися усі присутні.

А були ще цього Тижня виставка дитячих робіт та конкурс художньої самодіяльності «Піщанські зірочки», де школярі змагалися у трьох номінаціях: «Українська сучасна (народна) пісня» (перемогли Анастасія Брега (серед учнів 6-7 років) та Олександр Дордюк (серед дітей 8-10 років); «Літературний жанр (вірш, казка)» (перемогли відповідно Тетяна Озімок та Софія Ясінська); «Літературний жанр (гумореска, байка)» (перемогли Богдан Рибін та Микола Редько). Усі конкурсанти були нагороджені грамотами та повітряними кульками від казкових героїв.

Відомий американський письменник, журналіст та громадський діяч Марк Твен говорив: «Доброта – це те, що може побачити сліпий і почути глухий». А один мудрець сказав: «Живи, добро звершай та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра людину відрізня від мавпи й звіра. Нехай ця істина стара: людина починається з добра», – діляться інформацію працівники школи.