Головна Освіта Колектив ліцею №11 Ковеля ініціює присвоєння закладу імені першого директора Бориса...

Колектив ліцею №11 Ковеля ініціює присвоєння закладу імені першого директора Бориса Клімчука

2173

З ініціативою присвоїти ліцею №11 ім’я першого директора, педагога, державного, політичного та громадського діяча Бориса Клімчука виступив колектив закладу.

На засіданні постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім’ї і молоді та релігії директор ліцею Галина Сидорук попросила депутатів підтримати їхнє прагнення.

Як вона зазначила, у березні Борису Клімчуку виповнилося б 70 років і саме до цього ювілею вони й хочуть приурочити цю подію.

Втім, ще у 2016 році вчительський та учнівський колективи започаткували чотирирічний проект “Присвоємо школі ім’я Бориса Клімчука”.

Борис Петрович будував нашу школу, будучи на посаді головного інженера. За рік йому вдалось це зробити. З 1982 по 1990 – директор закладу. За цей час він став одним з кращих не лише на Волині, а в Україні. Як вчитель він був неперевершеним. Ми на нього всі рівнялись. Як керівник він умів мотивувати. Сам був дуже успішним, талановитим, – зазначила Галина Сидорук – Це — державницька людина. Він двічі очолював нашу область, був Повноважним послом в Литві та Азербайджані. Дуже багато зробив для країни та Волині, зокрема. Для нашої школи буде великою честю, коли вона носитиме ім’я такої великої людини, нашого колеги і земляка.

Комісія рекомендувала затвердити проект рішення на сесії, яка відбудеться через тиждень.

Колектив ліцею №11 м. Ковеля ініціює присвоєння закладу імені першого директора Бориса Клімчука

ДовідковоБорис Клімчук народився 18 березня 1951 року в селі Волошки Ковельського району. Закінчив Харківський державний університет (1974), викладач географії; Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого (1996). З червня 1982 по червень 1990 працював директором Ковельської середньої школи № 11, з червня 1990 по травень 1992 – заступник голови Ковельського міськвиконкому, з червня 1992 по квітень 1998 – голова Волинської обласної ради, з липня 1995 по червень 2002 – голова Волинської обласної державної адміністрації. Був призначений Надзвичайним та Повноважним Послом України в Литовській Республіці, а згодом – в Азербайджанській Республіці. З березня 2010 року по лютий 2014 – голова Волинської ОДА. Помер Борис Клімчук 2 вересня 2014 року в Берліні, де перебув на лікуванні в клініці «Шаріте». Похований у селі Воля Любитівська Ковельського району поряд зі своїми батьками.
Джерело