Головна Освіта Освітяни Волинської області підсумували роботу в умовах воєнного стану

Освітяни Волинської області підсумували роботу в умовах воєнного стану

1068

Відбулося розширене засідання колегії управління освіти та науки Волинської облдержадміністрації. Освітяни підсумували рік роботи в умовах повномасштабної війни та обговорили завдання щодо реалізації освітньої політики в умовах воєнного стану на 2023 рік.

За дорученням начальника Волинської ОВА Юрія Погуляйка, участь у засіданні взяв перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко.

Підсумовуючи освітянський 2022 рік начальниця управління освіти і науки Волинської ОВА Наталія Матвіюк розповіла, що в умовах повномасштабної війни увага волинських освітян була зосереджена на пошуку нових підходів до навчання, інноваційних форм організації освітнього процесу та створенні безпечних умов здобуття освіти.

«Волинські освітяни гідно прийняли виклики воєнного часу та зробили усе можливе аби галузь повноцінно функціонувала в умовах повномасштабної війни», – зазначила головна освітянка області.

З перших днів вторгнення заклади освіти перетворилися на гуманітарні хаби, які приймали внутрішньо перемішених осіб та допомагали військовим. Було забезпечено повноцінний доступ до навчання внутрішньо переміщеним дітям, школярам та студентам.

Наразі в області перебуває 2 513 дітей із числа внутрішньо переміщених осіб. З них 362 дитини відвідують дошкільні заклади. У закладах загальної середньої освіти навчається 2 151 учень, закладах професійно-технічної та фахової передвищої освіти навчаються по 55 дітей, вищу освіту здобувають 133 студенти.

Понад 24 тисячі учнів області виїхали за кордон та здобували освіту дистанційно. На сьогодні понад 17 тисяч учнів повернулися. За кордоном разом з батьками перебувають 7 468 школярів та 636 учнів закладів професійної освіти.

«Волинські освітяни роблять усе можливе аби галузь освіти успішно функціонувала в умовах повномасштабної війни. Першочерговим завданням є створення безпечного освітнього середовища та забезпечення рівного доступу до якісного навчального процесу усіх його учасників, – зазначив перший заступник голови ОДА. – Спільними зусиллями нам вдається забезпечити дітям якісний освітній процес в умовах воєнного стану. Велика подяка за це кожному з вас, шановні освітяни та управлінці», – сказав Сергій Мовенко.

Одним із ключових завдань, яке стояло перед освітянами та представниками влади у 2022 році, було створення безпечних умов виховання та навчання для усіх учасників процесу.

Перед початком нового навчального року органами місцевого самоврядування спільно з представниками Головного управління ДСНС у Волинській області було обстежено і приведено до готовності захисні споруди цивільного захисту та облаштовані найпростіші укриття. Позитивні висновки про стан готовності захисних споруд та можливості їх використання за призначенням отримали 42% закладів дошкільної, 63% загальної середньої, 98% професійно-технічної, 87% фахової передвищої та вищої і 85% позашкільної освіти та інших установ.

Слід зазначити, що наявність укриттів було обов’язковою умовою для відновлення очного навчання. Там, де умови та безпекова ситуація не дозволили навчатися офлайн, організовано дистанційне навчання.

Ще одним викликом у випадку загрози блекауту стало забезпечення закладів освіти резервними та автономними джерелами енергопостачання. За оперативними даними 180 (16%) закладів готові до використання альтернативних джерел живлення. Робота щодо створення та покращення безпечного освітнього середовища у закладах освіти триває.

«Заклади освіти тримають освітній фронт. У 2022 році вони стали не лише осередками навчання, а й надійним фундаментом, частиною нашої майбутньої перемоги. Спасибі кожному освітянину за роботу», – розповіла Наталія Матвіюк.