Головна Освіта Відбувся патріотичний День знань у Шацькій школі

Відбувся патріотичний День знань у Шацькій школі

2861

Україна – єдина країна» – глибоко патріотичним смислом цього гасла був сповнений не лише перший урок у ЗОШ І-ІІІ ст. смт Шацьк, а й урочиста лінійка, присвячена Дню знань. Не думаю, що батьки й діти заздалегідь домовлялися про сорочки-вишиванки і синьо-жовті елементи учнівського дрес-коду. Це була всеукраїнська змова на підсвідомому рівні, в якій наша школа проявила себе бі­­льш ніж достойно, а кожен шацький учень став гідним учасником патріотичного першовересневого флешмобу. Синьо-жовті стрічки на мікрофонах, на одязі і на зачісках. Синьо-жовті банти, значки, за­колки і навіть квіти. А яке розмаїття вишиванок! Діти всім своїм виглядом демонстрували гордість за те, що є українцями. З рукою на серці слухали Гімн України, дружно відповідали на вітання «Сла­ва Україні!» – «Героям слава!», схиляли голови під час хвилини мов­чан­ня, коли вшановувалися полеглі на Сході країни українські вій­сь­­кові.

Маленькі першачки, яких у Шацькій школі цього року 62, про­хо­дили під аркою із синьо-жовтих кульок. За славною українською тра­дицією їх посипали зерном – на щастя, на здоров’я, на успішний нав­чальний рік. Взагалі, на святі було дуже багато УКРАЇНИ: дух­мя­ний коровай, вишиті рушники, запашне українське різнотрав’я. Пос­таралися творці заходу: педагог-організатор школи На­та­лія Ни­ки­тюк і заступник ди­ректора з вихов­ної роботи Анна Віт­рук.

Теплі слова ві­тань і по-батьків­сь­ки мудрі наста­нови оз­ву­чив під час вис­тупу Валерій Миха­льчук, директор шко­ли. Благословивши педагогів та учнів на новий навчаль­ний рік, Валерій Ми­хай­ло­вич вручив Похвальні листи відмінникам. Вітали учителів, школярів, батьків та гостей із Першовереснем Олександр Кусько, го­лова Шацької РДА, Олена Моніч, методист відділу освіти Шацької РДА, Людмила Редько, представник батьківського комітету, а та­кож кумедні першокласники і зовсім дорослі одинадцятикласники. На­чальник відділу у справах молоді та спорту РДА Сергій Стаднік та тренер-викладач Шацької ДЮСШ Василь Жипа вручили пода­рун­ки і грамоти чемпіонам та призерам Чемпіонату України з вес­лу­вання на байдарках і каное.

Потім у класах були проведені патріотичні уроки, під час яких гор­талися сторінки славної історії України, називалися імена ві­до­мих українців, лунали розповіді про державні символи, цитувалися рядки поезії «Любіть Україну» Володимира Сосюри. А ще звучала мо­литва «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни…» і з гордістю зга­дувалися ті шацькі солдати – батьки дітей, – які зараз воюють за цілісність і незалежність України.

Гарно навчатися, бути чемними і ввічливими, допомагати стар­шим і не ображати слабших – головне завдання для школярів, яким у майбутньому розбудовувати Україну.

Мирослава ЦЮП’ЯХ.