Головна Освіта У Шацькій школі-гімназії пролунав перший дзвінок

У Шацькій школі-гімназії пролунав перший дзвінок

3973

Перше вересня і для дітей, і для батьків є особливим днем. Хтось відправляє своїх дітей у перший клас, а дехто з батьків і незчувся, коли їхні діти повиростали і вже стоять на порозі школи як одинадцятикласники-випускники.

Першовересневий дзвінок покликав за парти майже 600 учнів учнів НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназії смт Шацьк». З особливою душевністю приймала шкільна родина учнів перших класів, котрі пройшли разом із своїми першими вчителями через уквітчану арку. Благословив дітей на хороше навчання та окропив свяченою водою настоятель храму Різдва Богородиці смт Шацьк отець Микола Вихор. Вітальне слово для школярів та педагогів звучало від голови Шацької районної ради Сергія Карпука, син якого, до речі, став першокласником цієї ж школи.

Привітав з початком навчального року своїх колег та учнів директор навчального закладу Валерій Михальчук. Він повідомив, що Шацька школа-гімназія цьогоріч за результатами ЗНО у загальнообласному рейтингу посіла високе 17 місце (для порівняння – у школи м. Любомль 50-та позиція). І основне для школи в цьому навчальному році – підтвердити цей результат. Він також представив шкільному колективу трьох нових педагогів та щиро подякував за багаторічну плідну працю вчителям, які вирішили піти на заслужений відпочинок – Любові Дударчук, Володимиру Гулику та Раїсі Лісовській. Валерій Михальчук вручив похвальні листи відмінникам навчання, районні та обласні грамоти переможцям різноманітних конкурсів.

Оголосив подяку як учасникам Всеукраїнського вишколу, спрямованого на підготовку громадських активістів, які залучаються до організації і проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької, військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), «Джура-Прикордонник» (за підписом начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської області Зеленського М.В., заступника міністра молоді та спорту України Яреми О.Й.), також оголошено подяку за старанність, ініціативу, сумлінне навчання, високий патріотизм, активну участь у відродженні бойових традицій і звитяг Українського війська, вірність прикордонним традиціям та з нагоди проведення Всеукраїнського вишколу «Джура», «Джура-Прикордонник» (за підписом начальника навчального центру підготовки молодших спеціалістів Державної прикордонної служби України ім. генерал-майора Ігоря Момота та полковника Д.Коцеруби), двом учням Шацької школи-гімназії – Назарові Гіричу, учневі 10 класу, та Софії Гінайло, учениці 10 класу.
Окрім того, Софія Гінайло отримала ще й три грамоти від Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді: за зайняте ІІІ місце у конкурсі «Впоряд», за зайняте І місце у конкурсі «Ватра» та зайняте ІІІ місце у конкурсі «Відун» на Всеукраїнському вишколі «Джура-Прикордонник».

Грамотою та цінним призом, в сумі одна тисяча гривень, за зайняте перше місце в обласному конкурсі «Охорона праці очима дітей» нагороджена Ірина Дунець, учениця 10класу (за підписом голови Товариства лісівників Волинської області Бориса Бабеляса). Вручив нагороду Віктор Мелюх, працівник ДП «Шацьке УДЛГ».
У щорічній виставці-конкурсі «Початкове технічне моделювання для молодших школярів», яке проводилось Центром науково-технічної творчості для учнів 1-4 класів, з Шацького БДЮТ подавалось три роботи, з яких дві отримали призові місця. Так, диплом ІІ ступеня за зайняте ІІ місце отримала вихованка гуртка Шацького БДЮТ Катерина Демчук за роботу «Жолуді», а диплом ІІ ступеня за ІІІ місце – Іванна Шумук за роботу «Святковий настрій».

Пісні у виконанні першокласниць Вікторії Пех та Катерини Дрозд, учениць школи Тетяни Шумук та Анастасії Литвинчук додали веселого настрою глядачам. А запальний та інтригуючий танець у виконанні школярів молодших класів задав учням оптимізму: в цьому навчальному році усе буде гаразд.

А потім для усіх учнів пролунав шкільний дзвінок, сповіщаючи про початок нового навчального року. Традиційно першокласники пообіцяли старанно вчитися, слухати настанови своєї першої вчительки, бути активними членами шкільної родини. А одинадцятикласники школи подарували їм подарунки та відвели їх на перший урок.
Цьогоріч у Волинській області до перших класів у навчальні заклади прийняли 14457 школярів – порівняно із минулим роком, кількість «першачків» зросла.

Попри зростання кількості учнів 1 класів, в області триває оптимізація мережі навчальних закладів. Зокрема, закрили 3 заклади І ступеня, діяльність ще 5 закладів І ступеня призупинили. В області понизили ступінь 4 шкіл І-ІІ ступенів та 4 шкіл І-ІІІ ступенів. Мережа шкіл Шацького району залишилася в цьому навчальному році сталою.
У 2017-18 навчальному році в школах Шацького району буде навчатися 2025 учнів, з яких 973 учні – у навчальних закладах, що підпорядковані району, та 1052 учні в школах Шацької об’єднаної територіальної громади. У перший клас в минулому році пішло 98 дітей Шацького району, та 128 дітей у населених пунктах, які увійшли до Шацької ОТГ. В цьому році у перший клас у школах району пішло на троє більше, ніж минулого року – 101 учень, а от по школах ОТГ в цьому навчальному році кількість першокласників зменшилася на 18: тож поріг шкіл об’єднаної громади переступлять 110 дітей.

Хоч і невелика, але помітна тенденція до збільшення кількості учнів у навчальних закладах смт Шацьк та села Світязь. По селах району кількість учнів залишається більш-менш на однаковому рівні.

Віта ШЕПЕЛЯ