Головна Інтерв'ю У Шацьку буде курортна зона державного значення

У Шацьку буде курортна зона державного значення

6380

5-6 вересня на Волині працював форум з питань розвитку курортів та рекреації. Офіційне відкриття відбулось за участю Володимира Гунчика, голови Волинської облдержадміністрації. Модератором засідання став директор департаменту інфраструктури і туризму облдержадміністрації Іван Мирка.

Серед учасників – представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, наукові співробітники, фахівці профільних структур та управлінь, органи місцевого самоврядування. Участь у роботі форуму взяли також Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, Сергій Карпук, голова Шацької районної ради, та Сергій Віннічук, Шацький селищний голова. Володимир Гунчик на початку засідання наголосив, що Волинь має потужний потенціал розвитку, зокрема у сфері рекреації.

– Ми звернулись до Уряду з ініціативою та проханням вивчити можливості і надати Шацькому району статус курорту державного значення. Це дуже велика відповідальність і честь, якщо у процесі довготривалої роботи буде прийняте позитивне рішення, – відзначив Володимир Петрович.
Однак, для досягнення поставленої мети потрібно зробити чимало. Голова Волинської ОДА зазначив, що проекти транскордонного співробітництва, соціально-економічного розвитку, обмін студентами – це ті напрямки роботи, де Волинь уже проявила неабиякий потенціал, працюючи з іноземними партнерами та інвестиціями. І їх варто продовжувати.
Як повідомила на форумі Віталіна Мартиновська, директор департаменту туризму, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України схвалює ініціативу створення курорту державної ваги на Шацьких озерах та готове допомагати у процесі роботи.

Під час форуму усі присутні мали можливість поділитись власним досвідом роботи у сфері туризму та обговорити важливі моменти у підготовці та створенні майбутнього інфраструктурного проекту.

Наступного дня, 6 вересня, учасники форуму побували безпосередньо в тому місці, де реалізовуватиметься проект «Курорт Шацьк», тобто на Шацьких озерах. Гостей, які їхали з Луцька, урочисто зустрічали на межі Шацького району хлібом-сіллю – представники влади і піснею – народний ансамбль «Молодички». Найперше побували в санаторії «Лісова пісня». До речі, саме на території здравниці є свердловина, завдяки якій на глибині 1252 метри виявлено мінеральну воду. Родовище має досить високий рівень мінералізації води. Співробітники Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України на даний час уже зробили польові гідрогеологічні, фізико-хімічні дослідження підземних вод цієї свердловини. Результатом аналізу через деякий час стане медичний бальнеологічний висновок та інструкція щодо використання мінеральних вод у лікувальній практиці курорту Шацьких озер. Учасники форуму побували на пляжі озера Пісочне, для них також провели екскурсію лікувальними відділеннями санаторію, а у фітобарі пригостили всіх ароматним трав’яним чаєм з медом.

Далі маршрут поважних гостей проліг до перлини Волині і України – озера Світязь. Іван Мирка, директор департаменту інфраструктури і туризму Волинської ОДА, показав усім територію біля озера, яка є частиною проекту «Курорт Шацьк». Придорожню зону відпочинку в районі урочища «Куточок рибалки», на даний час – невпорядковану, необлаштовану і некомфортну для відпочинку, з хаотичним паркуванням транспорту вже цього року почнуть перетворювати на сучасну набережну.

– В області відбувається експеримент щодо використання коштів з митниці на дороги. Тобто якщо ми виконаємо завдання ДФС, половина надходжень волинської митниці піде на ремонт і будівництво доріг. Проект, який вартує понад 20 мільйонів гривень, передбачатиме будівництво при дорозі парапету, пішохідної зони, велодоріжки, сучасного освітлення і місця для паркування автомобілів. На даний час голова Волинської ОДА, Укравтодор та комісія Верховної Ради з питань бюджету затвердили проект будівництва світязької набережної. І вже в цьому році ми плануємо освоїти 9 мільйонів гривень на його реалізацію, – зазначив Іван Іванович.

Василь Голядинець, голова Шацької райдержадміністрації, доповнив виступ обласного чиновника:
– Територія набережної буде розмежована на декілька зон: пляж, спортивні та ігрові майданчики, альтанки, пляжні бунгало тощо. На даний час проект уже готовий, перебуває на обговоренні. Територія і надалі перебуватиме в підпорядкуванні Шацького національного природного парку, а земля – в оренді підприємців, які і наведуть там порядок.
Олена Некипєлова, доктор хімічних наук, професор, заступник директора з наукової роботи державної установи «Український науково-дослідний інститут медичної реабілітації та курортології МОЗ України», також разом із колегами взяла активну участь у роботі форуму. Згаданий інститут – єдиний в Україні, який займається вивченням природних лікувальних ресурсів, природних територій і дає висновок після проведеного комплексу досліджень мінеральної води, лікувальної грязі, озокериту, бішофіту, аби в подальшому використовувати їх у санаторно-курортній сфері.

– На сьогодні ми уклали договір з Волинською облдержадміністрацією і приступили до роботи з вивчення природних ресурсів території Шацьких озер. Результатом роботи має стати дозвіл на підготовку пакету документів, клопотання і надання Шацьку статусу курорту державного значення. Нинішній етап – це лише початок об’ємної і довготривалої роботи, так звана прогнозна оцінка, далі – медико-біологічна оцінка і клінічні випробування. Також ми плануємо дослідити природні території Шацьких озер, виготовити документацію на лікувальні пляжі, на теренкур (метод санаторно-курортного лікування, що передбачає дозовані фізичні навантаження у вигляді пішохідних прогулянок курортною зоною – Авт.) тощо. Дослідження бальнеологічних ресурсів території Шацьких озер триватимуть близько року. Паралельно будуть проводитися інші роботи – працюватимуть проектанти, будуть вивчатися землі, їхнє призначення. Словом, роботи багато, утім, процес, як кажуть, пішов, а отже, є надія, що унікальні Шацькі озера незабаром стануть курортом державного значення – зазначила Олена Михайлівна.

В реалізації проекту зацікавлені міністерства і відомства, Волинська обласна і Шацька районна державні адміністрації, депутати і громадські активісти. Ці люди не просто схвалюють, а торують шлях Шацьким озерам до нового статусу курорту. У роботі форуму взяв участь Згоранський сільський голова Олександр Лукашук (Любомльський район), оскільки згоранські озера, за бажання громади, також можуть увійти в територію курортної зони. Адже успішно реалізований проект «Курорт Шацьк» – це потужне державне фінансування, розвиток інфраструктури туризму, нові робочі місця, багаті люди і багатий озерний край.

Мирослава ЦЮП’ЯХ