Головна Освіта У Шацький район приїхали два шкільних автобуси

У Шацький район приїхали два шкільних автобуси

3309

Ключі від двох новеньких шкільних автобусів у Луцьку урочисто вручив голові Шацької РДА Василеві Голядинцю керівник виконавчої влади області Володимир Гунчик.

Окрім Шацького району, новенькі автобуси дісталися ще й школярам Ківерцівського (чотири одиниці техніки), Локачинського, Камінь-Каширського (по два автобуси), Горохівського, Любешівського, Старовижівського, Луцького і Турійського районів (отримали по одному автобусу).
– Ми бачимо, що програма шкільний автобус – це не порожні слова, а конкретні кроки. Нехай ці автобуси з користю служать громадам, підвозять діток до нових і тих, що будуватимуться, сучасних шкіл, а нашим шкільним автобусам – у добру путь! – побажав голова Волинської ОДА.

Володимир Гунчик урочисто вручив ключі від нової техніки головам РДА, відзначивши, що програма «Шкільний автобус» активно виконується от уже протягом трьох років. За інформацією прес-служби Волинської ОДА, у 2017 році було куплено 23 шкільні автобуси, загальна вартість яких складає 38 мільйонів 605,5 тисяч гривень. 29 мільйонів 559,6 тисяч гривень надійшло із державного бюджету, решта (9 мільйонів 45,9 тисяч) – співфінансування із місцевих скарбниць.

В Шацькому районі до співфінансування закупівлі автобусів долучилась Шацька селищна рада, з бюджету якої у 2017 році було виділено 502 тисячі гривень (30% вартості одного автобуса) та майже 170 тис. грн. (10% вартості другого автобуса).

Як зазначила Людмила Єрофєєва, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької РДА, один шкільний автобус отримає Прип’ятська школа, звідки раніше транспорт мобілізували в зону АТО. Щодо другого автобуса, то остаточного рішення поки що немає.

Ті автобуси, які використовувались для підвозу дітей раніше, будуть передані на інші школи.
– Це для Шацького району дуже важлива подія, хоча дві одиниці техніки стовідсотково не вирішать належного підвозу дітей до навчальних закладів, але набагато покращать вирішення питань щодо оптимізації освітньої мережі, яка є необхідністю в кожному районі, – наголосив голова райдержадміністрації Василь Голядинець.
Ну і як же без першого випробовування автобуса: власноруч перевірив його, сівши за кермо, голова Шацької РДА Василь Голядинець.

Віта ШЕПЕЛЯ

КОМЕНТАР
Сергій КАРПУК, голова Шацької районної ради.
– Однією зі значимих подій прийдешнього року стало отримання Шацьким районом 12 січня двох шкільних автобусів. Про це активно висвітлювалося в засобах масової інформації, проте ніхто не згадав, завдяки кому школярі після зимових канікул зможуть користуватися новеньким автотранспортом. Це – покійний голова Шацької ОТГ Віннічук Сергій Миколайович.

Сергій Миколайович ще в 2016 році подав проект купівлі автобуса для Прип’ятської школи на Державний фонд регіонального розвитку, на умові співфінансування лише 10 відсотків від загальної вартості. Попередній автобус, що був у школі, відрядили в зону проведення АТО, тож на заміну було ініційовано закупівлю автотранспортного засобу за вигідною пропозицією.

Про можливість купівлі другого автобуса на умові співфінансування 30 відсотків від загальної вартості стало відомо наприкінці 2017 року. Саме тоді начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Єрофєєва звернулася до районної ради з питанням, чи є в районного бюджету кошти, аби купити транспорт. Оскільки необхідної суми грошей в кінці року не вистачало, та знаючи, що на Шацьку селищну раду додатково надійде 525,8 тис. грн. стабілізаційної дотації, провівши переговори з громадою, було прийнято рішення про придбання автобусу на умові співфінансування за 504 тис. грн. (загальна вартість автобуса складає 1 млн. 680 тис. грн.).

Як стало відомо пізніше, саме в день своєї смерті Сергій Миколайович відстояв, аби кошти, що розподілялися між районами та об’єднаними територіальними громадами області, надійшли до Шацька в розмірі 525,8 тис. грн. Крім того, покійний голова громади активно співпрацював з обласним управлінням освіти, науки та молоді щодо закупівлі додатково шкільного автобуса, аби забезпечити потребу громади з перевезення школярів. Пам’ятаючи прохання Сергія Миколайовича, керівництво обласного управління освіти, науки та молоді запропонувало вигідно придбати транспортний засіб.

Сталося так, що надходження коштів стабілізаційної дотації і можливість придбання автобуса співпали майже в один день. Це – заслуга покійного Сергія Миколайовича Віннічука, і обидва транспортні засоби були оплачені коштами Шацької селищної ради.