Головна Освіта Українська вишивка – символ праці і краси

Українська вишивка – символ праці і краси

2974

Висить рушник у хаті на 

                               кілочку,

Калина червоніє на

                                столі,

А біля неї – житні

                       колосочки,

Мов пустотливі

                  братики малі.

Це все – моя земля, моя

                           Вкраїна,

Це рук моєї матері

                               тепло,

І цей рушник, яким і дочку,

                              й сина

Благословляє мати на

                              добро.

Цими словами розпоча­лося родинне свято «Укра­їн­ська вишивка – символ пра­ці і краси», яке провели учні 7 класу ЗОШ І-ІІ ст. с. Підманове. Діти розповіли про історію виникнення ми­с­тецтва вишивки, про різні види рушників: утирачі, сти­рачі, «кілкові», «надоб­раз­ники», подарункові, весільні.

Традиційно рушник слугу­вав оберегом, а чудодійна сила рушника – в його візе­рун­ках.

Учасники заходу розповіли про різні орна­менти прикра­шення руш­ників та їх зна­­чення. Одночасно учні де­мон­стру­ва­ли вишивки з різним орна­мен­том. Особливо цікави­ми були розповіді про «рушники-леген­ди», виткані на верстаті, ви­шиті на домотканому полотні.

В наш час найбільше обря­дових сюжетів, пов’язаних із рушниками, збереглося у ве­сільному обряді. Семик­лас­ники показали сценку «Сва­тання».

Наш клас прибрали, як пи­санку, наші мами – народні майстрині Надія Омельчук, Іри­на Мельничук, Наталія Добровольська, Леся Пра­сюк, Валентина Носуліч. Во­ни принесли свої роботи: рушники, серветки, сорочки, ікони, картини, а також роз­повіли про те, коли і хто при­щепив їм любов до виши­вання, як вони творять ці дива.

Наостанок наш класний ке­­рівник Марія Терещук при­вітала присутніх мам із днем матері та подарувала пісню «Про матір». А дирек­тор шко­ли Олена Герасимук по­дя­­ку­вала всім за пізнава­льне, змістовне і веселе ро­дин­не свя­то, – пише Дари­на Доб­ро­вольська, учени­ця 7 кла­су школи.