Головна Освіта Європа розпочинається особисто з кожного

Європа розпочинається особисто з кожного

2980

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Україна – єдина держава – не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи.

У травні учні та вчителі школи села Світязь відзначили День Європи у вигляді зустрічі. Цього року він проходив досить нез­вич­но. На свято були запрошені учні, бібліотекар, вчитель та жите­лька села, які особисто були в різних країнах Європи та могли роз­повісти багато цікавого. Ніна Озімок, зас­тупник ди­ректора з навчально-виховної роботи, ознайомила при­сутніх з основ­­ними вимогами вступу до Європейського Союзу та форму­ван­ня позитивної гро­мадської думки щодо євроінтегра­цій­ного кур­су України. Учні разом з учителем географії Ніною Дужич тро­хи по­мандрували країнами Європи.

Мар’яна Дужич, учениця 8 класу, розповідає про свою подругу Дарину, яка зараз проживає в Німеччині.

l Мені подобається те, що там у школах не задають домаш­ніх завдань. Уроки розпочинаються із проходження спеціальних міні-тестів. На контрольних роботах учні виконують один і той же варіант завдань. І ніхто не списує! Бо це принизливо для них.

Анна Зотова, учениця 8 класу, за туристичною путівкою здій­снила тур європейськими країнами.

l За кордоном мені подобається те, що там неймовірна чис­то­­та і краса навкруги. Люди одягнені просто. Навіть Президент їздить без охорони і на простій машині. Ми були на Карловому мосту, відвідали Злату Прагу, яка дійсно золота, бо все навкруги сяє. У німецькому місті Дрезден побували в картинній галереї, де потрапили на 500-річчя «Сикстинської Мадонни», яку я вперше побачила в оригіналі. І коли я вдивилась у цю картину, то помітила, що хмарки на ній зображені у вигляді дитячих облич.

Майя Мельничук, вчитель української мови та літератури:

l За туристичною путівкою ми побували у столиці Чехії – Пра­зі, відвідали курортне місто Карлові Вари та німецьке Дрезден. Там спостерігається високий економічний розвиток, населення соціально захищене. Вражає чистота, кругом усе доглянуте, не­має запущених полів, усе засіяне. Європейці вміють вико­рис­товувати свої природні ресурси, застосовувати сонячну енергію, вміють економити. Ми маємо усвідомити, що ми теж європейці, та намагатися йти до того вищого рівня життя, перефор­мату­вати нашу свідомість на європейську. Наприклад, для вступу до Карлового університету потрібно знати декілька іноземних мов, студенти практично не мають вільного часу на особисте життя. Важке навчання, але й відповідні фахівці виходять звідти із високим рівнем знань.

Марія Морозюк, бібліотекар школи, поділилася не тільки враженнями, а й продемонструвала фото зі свого домашнього альбому.

l Моя дочка Таня навчається і живе із сім’єю в Німеччині. Ми з чоловіком там побували в гостях, щоб на власні очі побачити та не переживати за дітей. Як вже казали на зустрічі, дороги неймовірно чисті, їх ще прибирають до того часу, як люди йдуть на роботу. Мої діти мають квартиру, відчувають себе соціально захи­ще­ними. Навчаються і підробляють, внук уже ходить до дитячого садка, держава допомагає різноманітними пільгами. Побувала в дитячому садку, де кожна вихователька відповідає за чотирьох дітей. Іграшки всі дерев’яні, їжа зна­ходиться в спеціальному ящику, з якого можна брати все до сма­ку дитини. Пен­сіонери мають достойну пенсію, за яку вони можуть по­до­рожувати. Вони кажуть: «Наша влада живе для людей».

Ольга Романюк, підприємець села Світязь.

l Я була в країнах не тільки Європи. Якщо хочете подорожу­вати, то не обов’язково бути багатим, потрібне тільки велике бажання. У перший круїз я поїхала за позичені гроші. В усіх країнах вражали чистота і порядок. Ми сьогодні говоримо про європейські цінності, але ми не досягнемо великих вершин в економіці, соціальній сфері, медицині, якщо не розпочнемо із себе. Я не раз шкодувала про незнання іноземної мови. Тому звертаюсь до всіх учнів: «Вчіть англійську». Але знаєте, в якій би країні я не була, завжди хотілося додому, хотілося щось змінити тут, зробити щось корисне для свого села. Той бізнес, який я організувала тут, вдався завдяки тому, що я побувала в багатьох країнах. Не треба чекати, що хтось піднесе готове на тарілочці, до всього потрібно прагнути самому. Я бажаю всім миру, якщо буде мир, то й буде процвітати наша Україна і наше село.

Олеся КУЛІШ.