Головна Освіта Зустріч із рідною школою через 35 років

Зустріч із рідною школою через 35 років

3528

19 вересня Світязька школа в черговий раз зі звичною гостинністю відчинила двері своїм колишнім випускникам. Цього осіннього дня до рідної школи завітали 23 випускники 1980 року. Ті із них, які проживають у рідному Світязі або Підманові, а це – Василь Верчук, Віктор Голя­динець, Надія Карпук, Світлана Плейтух, Юлія По­ложевець, Сергій Прокопчук, Віктор Сакура, Надія Терещук, Валентина Цвид, Петро Сіжук, Віктор Хомич і Галина Омельчук, на правах господарів з нетерпінням чекали колишніх одно­класників, яким прийшлось поспішати на зустріч звідусіль, куди закинула їх доля: Валентина Ду­жич приїхала з Греції, Юрій Приступа – з Біло­ру­сі, Микола Стаднік – з Ковеля, Андрій Плейтух – з Турійського району, Лідія Цвид – з Горохів­ського, Лариса Сацюк і Марія Панасюк – з Лю­бомльського, Станіслав Сахарук – з Торчина, Во­лодимир Цвид – з Нововолинська, а Анатолій Павлей (нинішній начальник відділу освіти РДА) з дружиною Галиною – із Шацька. В школі їх зустрічали директор школи Віра Озімок та тодішні класні керівники Зінаїда Мельничук і Олена Ко­русь. Важко навіть передати словами всю емо­цій­ність тих перших хвилин зустрічі. Не менше було радісних вражень і під час оглядової екс­кур­сії по школі (проводила директор школи), в якій до болю все знайоме, але, разом з тим, змінене та оновлене. В краєзнавчому музеї школи колишні її учні змогли переконатися в тому, що багато його експонатів та матеріалів – це результат і їхньої активної дослідницько-пошукової та позакласної роботи.

Наступна частина зустрічі почалась із виступу Віри Василівни і її слів вдячності за те, що не забувають випускники рідної школи, відвідуючи її під час своїх зустрічей. А потім був екскурс у минуле і хвилюючі спогади класних керівників та їхніх колишніх учнів – людей, які назавжди стали близькими. З цікавістю також всі слу­хали розповідь Валентини Дужич про Грецію, про те, як вона там переймається долею рідної України. Ніколи навіть у думках не бу­ло в неї намагання змінити українське громадянство.

Всі присутні дякували Галині Цвид і Валентині Цвид, які традиційно найбільше доклали зусиль, щоб ця зустріч відбулася.

Особливо очікуваною та незабутньою стала вона для мене, адже це мої перші випускники. З ними я почала працювати у да­лекому 1973 році – в перший рік своєї роботи вчителем і класним керівником в Світязькій середній школі відразу після закінчення педінституту. Класним керівником 4-А класу була призначена Зінаїда Мельничук, а мені доручили 4-Б клас, що нараховував на той час 28 учнів, які прийшли до мене від трьох класоводів Світязької, Підмановської та Омелянівської початкових шкіл: М.Хомік, В.Мороз і Л.Сиротюк. Як молодий класний керівник намагалась переймати досвід роботи у старших колег, зокрема тісно співпрацювала із Зінаїдою Онисимівною і тими вчителями-предметниками, які викладали у моєму класі, опиралась у своїй роботі на батьків, сильний класний батьківський комітет, дос­лухалась до рекомендацій дирекції школи, любила своїх ще зовсім маленьких учнів, вірила в них. Проводилось багато цікавих заходів, зокрема на патріотичну тематику. Учні класу були актив­ними тимурівцями та учасниками військово-патріотичної гри «Зір­ниця». Любили подорожувати, а тому побували на екскурсіях у Львові, Бресті, Луцьку, Ковелі, в музеї-садибі Лесі Українки в Колодяжному та Біловезькій Пущі.

В старших класах з двох 8-х було утворено один 9-й клас (19 учнів вирішили продовжити навчання в інших навчальних закладах). В нашому класі навчалась майбутня золота медалістка Ніна Приступа та члени цього комітету, які володіли неабиякими організаторськими здібностями. Зокрема, Толя Павлей, який прекрасно співав і грав на баяні, створив у класі вокальну групу дівчат. Без їх виступів не обходилось жодне свято чи захід в шко­лі і селі. Учні класу були основними учасниками всіх турис­тич­них змагань, заходів із військової підготовки та спортивно-масової роботи. Наш Вася Верчук ввійшов в історію школи як один із кращих її спортсменів, а Андрій Плейтух – як найактивніший учасник природоохоронної роботи під керівництвом вчителя біології Г.Назарук, за що не раз відмічався і навіть побував у респу­блікан­ському піонертаборі «Молода гвардія».

Хвилиною мовчання присутні вшанували на зустрічі директорів, вчителів, працівників школи та випускників 1980 року – Василя Баранчука, Віктора Носуліча, Олену Сіжук, Олексія Денисовця, Марію Сіжук, Володимира Штемпеля, які передчасно пішли з життя і вже ніколи не зможуть переступити поріг рідної школи, але завжди житимуть в нашій пам’яті.

Ми із Зінаїдою Онисимівною Мельничук дуже вдячні нашим колишнім учням за цікаву зустріч, що повернула всіх у незабутнє минуле, за їхню щиру повагу і вдячність до нас, до наших колег, до рідної Світязької школи. Ми щасливі від того, що змогли залишити в їхньому житті і пам’яті слід як вчителі та наставники, і завжди будемо раді новим зустрічам з нашими дорогими випускниками.

Олена КОРУСЬ, класний керівник випускників Світязької середньої школи 1980 року, вчитель ЗОШ I-III ст. с. Світязь.