Головна Право Чергове шахрайство через довірливість потерпілого: майже 250 тисяч гривень видурили по телефону...

Чергове шахрайство через довірливість потерпілого: майже 250 тисяч гривень видурили по телефону у ковельчанина

491

Поліцейські встановлюють зловмисників, які ошукали 37-річного чоловіка на сотні тисяч гривень, отримавши доступ до його банківських рахунків. 

Учора до поліції звернувся працівник ковельського медзакладу про те, що невідома йому особа в телефонному режимі видурила у нього велику суму грошей.

Зловмисник, під приводом ідентифікації абонента мобільного оператора, попросив назвати код, який прийшов чоловіку під час розмови у SMS-повідомленні. Після того, як йому озвучили код, він отримав доступ до банківських карток потерпілого, зайшов у додаток і збільшив кредитні ліміти та перерахував з його рахунків гроші у сумі 240 тисяч гривень.

Відомості кримінального характеру слідчі внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України. Поліція проводить заходи з встановлення особи зловмисника.

Вкотре застерігаємо громадян дотримуватись правил цифрової безпеки та бути пильними. Адже неможливо вгадати, коли зателефонує чи напише шахрай з черговою схемою. Але, натомість, можна бути на такий випадок достатньо проінформованим та підготовленим.

Пам’ятайте: не повідомляти кодів з SMS-повідомлень будь-кому в телефонному режимі, не довіряти свої гроші та свої особисті дані невідомим особам (паролі, ПІБ, адреса проживання, номери рахунків або банківських карток, CVV/CVV2), не переходити за підозрілими посиланнями під приводом купівлі-продажу товарів.

Сектор комунікації поліції Волинської області