Головна Право На кордоні з Білоруссю розпочинається сезонний пропуск громадян для збору грибів та...

На кордоні з Білоруссю розпочинається сезонний пропуск громадян для збору грибів та ягід

2535

1 липня розпочнеться сезонний пропуск громадян на україн­сько-білоруській ділянці кордону для збору дикоросів. Збір грибів та ягід є одним із основних засобів заробітку мешканців прикордоння. До збору залучаються майже усі члени родин, вклю­чаючи неповнолітніх. Інколи це спричиняє низку порушень при­кордонного режиму. Для прикладу, декілька років тому при­кордонникам доводилося повертати від кордону тисячі людей, які намагалися незаконно перетнути кордон, щоб збирати дикороси.

Для стабілізації ситуації в прикордонні, яка створилась у по­передні роки, та запобігання масовим порушенням режиму дер­жавного кордону між урядами та прикордонними відомствами України та Білорусі було досягнуто домовленостей про сезонний пропуск громадян для збору дикоросів.

Загалом в минулому році за сезон збору дикоросів було про­пущено більше 83 тисяч осіб і в більшості випадків відмічалася чітка організованість з боку місцевого населення. Однак були зафіксовані і порушення окремими особами. Вони продовжували свої намагання перетнути державний кордон поза встановленими місцями пропуску.

Державна прикордонна служба України закликає людей до організованості під час перетину кордону в сезон збору дикоросів та інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань.

Андрій ДЕМЧЕНКО.