Головна Право На Волині тривають профілактичні заходи «Нерест»: правоохоронці застерігають про відповідальність за порушення...

На Волині тривають профілактичні заходи «Нерест»: правоохоронці застерігають про відповідальність за порушення правил рибальства

571

З квітня до червня в Україні заборонено будь-який вилов риби. В основному сезонний нерестовий період визначається з 1 квітня по 9 червня. У цей час законодавство дозволяє лише любительський лов риби тільки в межах населеного пункту – з берега, і виключно однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком. Також в період нересту суворо забороняється пересування на водоймах всіх плавзасобів, крім суден спеціально уповноважених органів, які здійснюють охорону водних біоресурсів. Відтак, з 1 квітня органи та підрозділи Національної поліції України проводять загальнодержавні профілактичні заходи під умовною назвою «Нерест».

Під час цього періоду, з метою виявлення браконьєрів, поліцейські та рибінспектори проводять спільні патрулювання водойм на території області.

Поліція нагадує: порушення правил рибальства в нерестовий період карається як накладенням штрафів, так і притягненням до кримінальної відповідальності. Сума штрафів за порушення правил рибальства згідно частин 3, 4 ст. 85 КУпАП становить від 34 до 680 грн. За незаконне зайняття рибним промислом, що завдало істотну шкоду передбачена кримінальна відповідальність відповідно до ст. 249 КК України. Штраф від 17000 до 85000 грн або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Профілактичні заходи «Нерест» триватимуть до 16 червня.

 

 

Сектор комунікації поліції Волинської області