Головна Право На «Зорепаді Світязя» співала українська міліція

На «Зорепаді Світязя» співала українська міліція

3505

Оксамитовий сезон відпочинку на Світязі порадував новиною про започаткування ще одного (після студентського «На хвилях Світязя») пісенного фестивалю. 5-8 вересня на території пансіонату «Шацькі озера» співали працівники органів внутрішніх справ, члени їхніх родин та курсанти вищих навчальних закладів системи МВС України, виборюючи звання кращого у фіналі першого Всеукраїнського фестивалю творчості міліцейської профспілки «Зорепад Світязя». 27 творчих колективів і понад 40 учасників співали пісні винятково українською мовою, що було, до речі, головною вимогою організаторів конкурсу – профспілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України. Учасники дивували розмаїттям жанрів: народними, естрадними творами, співаною поезією та авторською піснею. Вражали контрастами: юним і досить солідним віком, строгою міліцейською формою і вишуканими сценічними костюмами, ліричними соло і мотивами про нелегку службу. Не такими, як на звичних фестивалях, були й емоції глядачів, котрі то танцювали під дискотечні ритми, то стояли, схиливши голови, слухаючи покладені на ноти історії людей, які завжди в строю.

Конкурсанти, серед яких були і діти, потрапляли відразу з корабля на бал, з далекої дороги – на репетицію і відразу на сцену. Проте зібратися з силами, зосередитися і налаштуватися на достойний виступ допомагало чудодійне світязьке повітря, гарна погода і весела компанія однодумців.  Найчисельніша команда приїхала на фестиваль з Івано-Франківщини. Співали також Запоріжжя, Одеса, Чернігів, Дніпропетровськ, Херсон, Тернопіль, Луцьк. Бездоганною українською мовою зачаровували виконавці з Автономної Республіки  Крим. 7 вересня, в день закриття фестивалю, відбулося нагородження найдостойніших – лауреатів і переможців. Гран-прі конкурсу «Зорепад Світязя» дісталося ансамблю з Херсонщини «General voice» (на фото внизу), який виконав дві композиції: «Два кольори» та акапельну «Сумна я була». Молодий міліцейський колектив був відзначений грамотою і цінним подарунком – телевізором.

Конкурсантів і гостей фестивалю розважали народні артисти України Іво Бобул (на фото зліва), Василь Чепелюк, Володимир Данилець і Володимир Мойсеєнко (гумористи «кролики»), гурт «Алібі» (на фото справа), заслужені артисти Павло Мрежук, Адам Горбатюк, Володимир Коваленко (колишній працівник ОВС). 

Мирослава ЦЮП’ЯХ.