Головна Право Поліцейські офіцери громад на варті правопорядку Волині

Поліцейські офіцери громад на варті правопорядку Волині

549

28 травня відзначається п’ята річниця служби поліцейських офіцерів громад в Україні. На Волині поліцейські офіцери розпочали роботу у червні 2020. Саме тоді 30 поліцейських, які пройшли відбір та навчання, отримали нові позашляховики, придбані за кошт державного бюджету, та вирушили у 25 громад області опікуватися правопорядком.поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

Нині ж на Волині працює 44 поліцейські офіцери у 31 громаді, проте проєкт активно набирає обертів, адже, побачивши позитивний досвід, все більше громад прагнуть взяти у ньому участь.

Поліцейські офіцери громад щоденно продовжують доводити свою ефективність. Вони постійно перебувають на території громади, знають проблеми мешканців, особливості населення та працюють, аби там було спокійно і безпечно.

Важливо, що там, де є ПОГи, вирішилась проблема поліцейської присутності в кожному населеному пункті. Голови громад зазначають, що раніше дільничні через бюрократичні норми, завантаженість іншою роботою, постійні чергування в підрозділах не завжди добирались до так званих дальніх сіл. Нині в громадах, де є ПОГи, ситуація змінюється на краще, бо офіцери бувають скрізь, повністю об’їжджають територію, приділяють увагу кожному.

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

«Вони є наближеними саме до простих жителів нашої громади, вони наближені до старост, які забезпечують управління на старостинських округах. Бувають випадки, коли до мене жителі пишуть у різні соціальні мережі, аби в тому чи тому місці забезпечити громадський порядок. Моментально питання адресується поліцейським офіцерам громади, і я отримую зворотній зв’язок від мешканців: приїхали, оперативно врегулювали ситуацію і, звісно, це позитивний момент в роботі», – зазначає голова Ратнівської громади Віталій Бірук.

Там поліцейські офіцери розпочали роботу у лютому цього року, але і керівництво, і мешканці вже побачили важливість цієї ініціативи. Службу у Ратнівській громаді несуть два досвідчені поліцейські – Юрій Лахтюк та Андрій Корецький. До їхньої території обслуговування належать 23 населені пункти, що входять до громади, та центр – селище Ратне, загалом кількість населення сягає понад 23 тисячі мешканців. Окрім керівництва поліції, вони підзвітні керівництву та населенню громади і інформують їх про свою діяльність.

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

«Відчувається безпека, і це важливо зараз, адже ми є прикордонною територією. Також усі вже зрозуміли, що поліцейський офіцер не виступає каральним органом, насамперед, вони допомагають, роз’яснюють, інформують і лише потім, якщо ці превентивні заходи не подіяли, наступають каральні», – розповідає очільник громади.

За його словами, ці офіцери також постійно вносять безпекові пропозиції, адже розуміють, що і де потрібно покращити, і керівництво громади прислухається та робить усе для реалізації.

Поліцейські офіцери громади приходять на допомогу всім, хто її потребує, з найрізноманітніших питань.

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

Це підтверджує мешканка Ратного Ірина, якій нещодавно допомогли ПОГи з пошуками домашнього улюбленця. «У мене гарні відгуки щодо роботи поліцейських офіцерів, тому що я не сподівалася. Вони дуже гарно спрацювали і, направду, з людяністю повелися», – каже Ірина.

Наразі поліція працює над тим, аби поліцейські офіцери були у кожній громаді Волині, адже це важливо для зміцнення безпекового середовища.

А ще волинські ПОГи – є частиною як зведеного батальйону НПУ «Захід», так і штурмової бригади поліції «Лють»: вони пішли добровольцями, аби вигнати окупантів з України, і вже успішно виконують бойові завдання.

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині

Сектор комунікації поліції Волинської області

поліцейські офіцери громад на варті правопорядку волині