Головна Право Поліція Волині ефективно протидіє наркозлочинності на теренах області

Поліція Волині ефективно протидіє наркозлочинності на теренах області

797

Нагадуємо, за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту, за збут наркотиків та психотропів, інші незаконні дії передбачена кримінальна відповідальність.

Ефективно та злагоджено протидіють наркозлочинності співробітники профільного управління боротьби з наркозлочинністю ДБН НПУ, працівники кримінальної поліції, слідчі та інші служби. Левова частка злочинів викривається за оперативною інформацією, здобутою поліцейськими. Також виявляють наркозловмисників на території області і групи реагування патрульної поліції та патрульні поліцейські під час проведення превентивниного заходу – поверхневої перевірки.

Усього на території області за минулий рік задокументовано 757 кримінальних проваджень, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків та психотропів, з них – 507 щодо збуту заборонених речовин; 188 – за зберігання. У 567 кримінальних провадженнях зловмисникам правоохоронці оголосили про підозру.

Окрім того, працівники поліції у 2021 році знешкодили п’ять наркопритонів, 11 особам, які причетні до їх функціонування, повідомлена підозра.

Також викрито 5 нарколабораторій, за ст. 313 КК України оголошено про підозру 11 особам.

Працівники управління боротьби з наркозлочинністю задокументували та припинили діяльність двох організованих злочинних груп, ще щодо двох обвинувальний акт направлено до суду.

Окрім того, оперативники УБН припинили функціонування дев’яти телеграм-каналів зі збуту заборонених речовин. Загалом у мережі Інтернет виявлено 295 фактів торгівлі наркотиками.

З незаконного обігу правоохоронці вилучили понад 16 кг канабісу, близько 1 кг амфетаміну, майже півтора кілограма PVP Альфа, понад 200 таблеток екстазі та метадону, прекурсори – 30,6 кг та 166 л, рослини маку та коноплі тощо.

Наголошуємо громадянам, що за незаконну діяльність з наркотичними засобами та психотропними речовинами, організацію нарколабораторій, наркопритонів передбачена кримінальна відповідальність.

Зокрема, відповідно до ст. 307 Кримінального кодексу України, незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів тягне за собою до 12 років позбавлення волі.

Діяння, пов’язані з незаконним обігом наркотиків чи психотропів без мети збуту, за ст. 309 Кримінального кодексу України караються штрафом або виправними роботами, арештом чи обмеженням волі, або ж позбавленням волі до восьми років.

Сектор комунікації поліції Волинської області