Головна Право У Волинській обласній прокуратурі обговорили стан додержання прав і свобод людей у...

У Волинській обласній прокуратурі обговорили стан додержання прав і свобод людей у місцях несвободи

1107

У Волинській обласній прокуратурі сьогодні, 18 лютого 2022 року, у відбувся круглий стіл на тему «Стан додержання прав і свобод людини і громадянина у місцях несвободи у 2021 році».

Захід відбувся відповідно до укладеного Меморандуму про співпрацю між Офісом Генерального прокурора та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Участь у його роботі взяли представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у західних областях Світлана Семчишин, регіональний представник Уповноваженого у Волинській області Любов Сітовська, керівництво  окремих органів та установ системи Державної кримінально-виконавчої служби та ГУНП в області, територіальних органів державної влади та місцевого самоврядування.

Розпочинаючи роботу круглого столу, перший заступник керівника обласної прокуратури Олег Губчак наголосив, що проблемних питань щодо додержання прав і свобод людини у місцях несвободи немало і вони потребують комплексного вирішення.

Упродовж 2021 року прокурорами на усунення порушень вимог законодавства у цій сфері внесено понад 60 документів прокурорського реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 37 посадовців. За втручання прокурорів звільнено 9 незаконно утримуваних осіб.

Представники Уповноваженого ВРУ з прав людини розповіли присутнім про реалізацію національного превентивного механізму у 2021 році.

Учасники круглого столу обмінялися думками та досвідом задля забезпечення ефективного додержання в області прав громадян у місцях несвободи на охорону здоров’я, зокрема обговорили необхідність підпорядкування пенітенціарної медицини Міністерству охорони здоров’я.

Завершуючи роботу круглого столу, Олег Губчак запевнив, що прокурори у співпраці з усіма державними органами докладатимуть максимальних зусиль, аби і в умовах несвободи громадяни та інші особи, права яких законно обмежені, не були позбавлені права на належні умови життя та медичну допомогу.

Пресслужба обласної прокуратури