Головна Право Прокурори на Волині домоглися скасування проведеної з порушеннями закону державної закупівлі у...

Прокурори на Волині домоглися скасування проведеної з порушеннями закону державної закупівлі у освітній сфері на 1 мільйон 300 тисяч гривень

1200

Північно-Західний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області про задоволення позову Луцької місцевої прокуратури області в інтересах держави в особі Західного офісу Держаудитслужби до Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та господарського  товариства й визнання недійсними результати торгів та договір  на поставку продуктів харчування для учнів ліцею на суму понад 1,3 млн гривень.

Прокурори з’ясували, що навчальний заклад за наслідками проведення закупівлі уклав із суб’єктом господарювання договір поставки риби для дітей.

Водночас, під час проведення торгів  тендерний комітет безпідставно  відхилив пропозицію іншого учасника, яка на понад 335 тис. грн була дешевшою від пропозиції переможця, що суперечить вимогам Закону України “Про публічні закупівлі” та призвело б до нераціонального та неефективного використання бюджетних коштів.

Окрім того, тендерна пропозиція переможця торгів не відповідала умовам тендерної документації, адже підприємство не підтвердило наявності достатньої кількості продукції та холодильного обладнання для її зберігання.

Втрутившись у ситуацію, прокурори у судах першої та апеляційної інстанцій домоглися визнання  результатів торгів і договору поставки недійсними та попередили таким чином незаконне витрачання бюджетних коштів на закупівлю продуктів харчування для дітей.

Пресслужба  обласної прокуратури