Головна Політика 16 днів проти насильства: у Луцьку відбудеться інформаційний захід «Поруш тишу»

16 днів проти насильства: у Луцьку відбудеться інформаційний захід «Поруш тишу»

619

Сьогодні, 21 листопада 2023 року, в головній адмінбудівлі краю відбулося засідання регіональної координаційної ради з питань гендерної політики, протидії торгівлі людьми та запобігання домашньому насильству.

Як зазначила директорка департаменту соціальної та ветеранської політики облдержадміністрації Оксана Гобод, 25 листопада стартує щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Її головна мета – привернути увагу до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

Відтак, 24 листопада у Луцьку на базі Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки планують провести інформаційний захід під назвою «Поруш тишу».

Зокрема, в рамках зустрічі відбудеться фотовиставка «Гендерні ярлики: «нежіночі» та «нечоловічі» професії». Потому запланований перегляд стрічки «Поруш тишу» (2023р.), що створений за підтримки урядів Канади, Великої Британії, Бюро гуманітарної допомоги USAID та Гуманітарного фонду для України (UHF).

До слова, фільм розповідає про те, як повномасштабна війна вплинула на рівень домашнього насильства та його форми. Окрім того, у документальній стрічці висвітлена тема надання допомоги постраждалим від насильства, пов’язаного з війною, зокрема сексуального.

Насамкінець – форум-театр та дискусія з елементами вікторини. Найактивніші учасники отримають подарунки.

Довідково: Генеральна Асамблея ООН оголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Щороку в цей день у різних країнах по всьому світу розпочинається акція «16 днів проти насильства».

Період кампанії охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
  • 6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.