Головна Політика Члени Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу відвідали...

Члени Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу відвідали Волинь

561

На порядку денному питання покращення спроможності існуючих пунктів пропуску та будівництво нових, стан виконання Стратегії інтегрованого управління кордонами та реалізація програм транскордонного співробітництва.

До робочого візиту також приєдналися посадовці з Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства фінансів, Державної міграційної служби, Державного агентства відновлення та розвитку, експерти Консультативної місії Європейського Союзу в Україні та проєкту «Підтримка ЄС у зміцненні інтегрованого управління кордонами в Україні», посольства Республіки Польща в Україні.

За дорученням начальника ОВА Юрія Погуляйка участь у робочій зустрічі 5 травня 2023 року взяли перший заступник голови ОДА Сергій Мовенко та заступник голови ОДА Юрій Гупало.

Посадовці відвідали міжнародний автомобільний пункт пропуску «Ягодин», де ознайомилися з організацію митного оформлення і пропуску вантажів на переході.

Заступник Міністра розвитку громад Сергій Деркач розповів про експериментальний проєкт електронної черги, плани щодо утримання і розбудови нових автомобільних пунктів перетину кордону з європейськими сусідами.

Також члени комітету відвідали населений пункт Адамчуки у Ковельському районі, де обговорили можливістю облаштування нового пункту пропуску «Адамчуки – Збереже».

Варто зазначити, що питання будівництва нового ПП «Адамчуки-Збереже» Волинська облдержадміністрація на чолі із начальником ОВА Юрієм Погуляйком ініціювали й перед польською стороною. З цього приводу відбулось кілька спільних зустрічей, де й задекларували намір облаштувати новий пункт пропуску.

На переконання начальника ОВА відкриття нового пункту пропуску насамперед сприятиме економічному розвитку Волині, як прикордонному регіону та позитивно вплине на міжнародну співпрацю.

6 травня 2023 року члени Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу продовжили свою роботу у Львові. Волинську ОДА представляла заступниця голови ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Вікторія Левчук.

Під час свого виступу заступниця голови ОДА найперше відмітила важливість впровадження цифрових технологій для перетину кордону, подальшого розвитку електронної черги, транскордонного ефекту від використання цифрових технологій та диджиталізації.

Також Вікторія Левчук подякувала міжнародним партнерам за підтримку, спільну взаємодію та роботу задля європейського майбутнього України.