Головна Політика Делегація Луцької міської ради відвідала партнерський Край Ліппе у Німеччині

Делегація Луцької міської ради відвідала партнерський Край Ліппе у Німеччині

499

Протягом 11-14 вересня 2023 року делегація Луцької міської ради на чолі з секретарем міської ради Юрієм Безпятком відвідала партнерський Край Ліппе у Німеччині. Візит відбувся в межах реалізації грантового проєкту міста Луцька та Краю Ліппе “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами у Луцькій міській територіальній громаді”

Представники Луцька мали нагоду ознайомитись із передовими практиками поводження з відходами, які застосовуються у Краї Ліппе.

Під час візиту до Центру переробки відходів в місті Лемго члени делегації дізнались про особливості управління органічними відходами у Краї Ліппе: прийом органічних відходів від населення, очищення органічних відходів від залишків пластику, металу, про технологічні етапи створення компосту та інш.

 
 

Для гостей з Луцька німецькі колеги організували також візит на очисні споруди у громаді Лаге, які приймають як каналізаційні, так і дощові стоки. Підприємство постійно модернізують, також тут активно впроваджують енергозберігаючі технології та використовують відновлювальні джерела енергії для забезпечення енергонезалежності.

 

Під час візиту на сміттєспалювальний завод у місті Білефельд представники міста Луцька оглянули його потужності, дізнались про історію створення та особливості функціонування заводу.

 

Одним із важливих заходів візиту до Краю Ліппе стала робоча зустріч із Робіном Вагенером, депутатом Бундестагу, радником міністра закордонних справ Німеччини Анналени Бербок. Секретар міської ради Юрій Безпятко подякував пану Вагенеру та в його особі уряду Німеччини за підтримку України в складний час війни. Сторони обговорили можливі напрямки співробітництва.

 

Представники Луцька також відвідали Інноваційний кампус у Лемго — студентське містечко, де навчається 5 000 студентів вищої школи та близько 4 500 студентів середньої школи. На території містечка розміщено корпуси із дослідницькими лабораторіями, навчальними аудиторіями, робочими кімнатами, де активно впроваджується СТЕМ-освіта.

 
 

Під час перебування у Краї Ліппе відбулися також ряд робочих зустрічей із керівництвом краю. Обговорювали реалізовані, чинні та майбутні спільні проєкти. Представники Краю Ліппе передали для потреб Луцької громади мінібус марки Ford, який було закуплено в межах проєкту “Покращення захисту населення в муніципальних партнерствах з Україною” за кошти Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини через Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ.

 
 
 

Візит здійснено в межах реалізації проєкту “Спільний пошук нових рішень у комунальному господарстві: поводження з органічними відходами в Луцькій міській територіальній громаді”. Проєкт впроваджується Виконавчим комітетом Луцької міської ради та Краєм Ліппе, ФРН, за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини через Engagement Global gGmbH.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної  діяльності