Головна Політика Депутати Волинської обласної ради проголосували за передачу газорозподільчих систем в комунальну власність

Депутати Волинської обласної ради проголосували за передачу газорозподільчих систем в комунальну власність

1242

В проєкті рішення йдеться зокрема про те, щоб запропонувати Кабінету Міністрів України та Міністерству енергетики України прийняти рішення про передачу газорозподільних систем з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області.

Про це йшлося під час сесійного засідання обласної ради 27 травня.

Зокрема, депутат Ігор Лех зініціював проєкт рішення про передачу газорозподільних систем в комунальну власність та запропонував аби облдержадміністрація спільно з АТ «Волиньгаз» та ТОВ «Волиньгаз збут» у місячний термін сформували списки газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них) у розрізі територіальних громад Волинської області. В списку має вказуватись назва населеного пункту та вулиці де знаходиться газорозподільна система, тиск, діаметр газопроводу, дата введення в експлуатацію, будівельна організація, довжина газопроводу в км, вартість газопроводу в тис. гривень.

Опісля, у тижневий термін після формування документації, депутати пропонують передати списки газорозподільних систем до відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Волинської обласної ради та надати згоду Волинської обласної ради на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області газорозподільних систем, що належать до державної власності.

«Запропонувати Кабінету Міністрів України та Міністерству енергетики України прийняти рішення про передачу газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них) з державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської області. Просити Фонд державного майна України погодити передачу з державної у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області Волинської області газорозподільних систем (підвідних, вуличних газопроводів та споруд на них), що належать до державної власності; надати Волинській обласній раді акти інвентаризації та оцінки газорозподільних систем Волинської області, починаючи з 1991 року», – йдеться у проєкті рішення.

Також депутати вирішили звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням розробити та затвердити Порядок інвентаризації газових мереж, а відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Волинської обласної ради спільно з обласною державною адміністрацією напрацювати заходи щодо прийняття  газорозподільних систем у комунальну власність; забезпечити їх прийняття та здійснити комплекс організаційних робіт для проведення експертної оцінки газорозподільних з метою їх подальшого надання в оренду на конкурентних засадах.

Депутати проголосували 52 «За» проєкт рішення.