Головна Політика Депутати обласної ради Волині звернулися до Верховної Ради щодо ситуації в Білорусі

Депутати обласної ради Волині звернулися до Верховної Ради щодо ситуації в Білорусі

1156

В тексті звернення обранці громади вимагають персональних санкцій для тих, хто захопив опозиційного журналіста Романа Протасевича, а також його звільнення, припинити закупівлю товарів і послуг з Білорусі та посилити роботу українських спецслужб.

Відповідне звернення було оголошене під час сесійного засідання, яке відбулося 27 травня. Ініціатором звернення стала депутатка обласної ради Юлія Вусенко.

Зокрема, як йдеться в тексті  документу, депутати обласної ради звертаються до Верховної Ради щодо безпрецедентної ситуації в Республіці Білорусь, яка склалася у зв’язку з перехопленням цивільного літака у повітряному просторі цієї країни і подальшим арештом опозиційного журналіста Романа Протасевича та інших осіб, і яка несе реальну загрозу європейським демократичним цінностям.

«Такі дії, вчинені за наказом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка, є нічим іншим, як повітряним піратством. Посадити пасажирський літак під загрозою збиття – це безпрецедентне порушення усіх можливих міжнародних норм та законів. Вважаємо, що Білорусь має негайно відпустити на волю опозиційного журналіста Романа Протасевича, «вина» якого полягає лише у відстоюванні демократичних принципів і цінностей, зокрема – права опозиції мати відмінну думку та права на протест. Тим часом репресії, що розгорнулися проти опозиціонерів у Білорусі, фактично ставлять Лукашенка поза законом у цивілізованому світі та Україні», – йдеться в тексті зверення.

Тож у зв’язку з вищенаведеними фактами, депутати вимагають запровадити персональні санкції стосовно натхненників та виконавців злочину з перехоплення цивільного літака у повітряному просторі Республіки Білорусь та подальшого арешту опозиційного журналіста Романа Протасевича та інших осіб; прийняти постанову з вимогою негайного звільнення Романа Протасевича та інших політв’язнів режиму Лукашенка; негайно припинити закупівлю товарів та послуг, вироблених у Білорусі – як на державних, так і на формально приватних підприємствах, що пов’язані з підсанкційними офіційними особами Білорусі; адже кожна сплачена ним гривня чи євро – це ув’язнення й тортури білоруських громадян за намагання жити у демократичній державі, вільній від КДБ та диктаторів а також посилити роботу українських спецслужб для нейтралізації загроз задля життя і здоров’я опонентів білоруської тиранії, які знайшли притулок в Україні.