Головна Політика Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проінспектував ремонт дороги Луцьк-Володимир-Волинський

Голова облдержадміністрації Олександр Савченко проінспектував ремонт дороги Луцьк-Володимир-Волинський

2853

Оглядали роботи поблизу села Холопичі 3 липня 2018 року. Там наразі вкладають верхній шар асфальту. Протяжність усієї ділянки, де робили ремонт – близько 70 кілометрів. Вартість проекту – 788 мільйонів гривень, які залучені у рамках митного експерименту.

Поблизу Холопич нині працює спецтехніка та бригада працівників, які вкладають асфальт. Щодня вони прокладають близько трьох кілометрів чистового покриття на одній смузі. Голова ОДА залишився задоволеним якістю виконання робіт. Він зауважив, що останнім часом було багато критики через нібито неефективне використання коштів. Насправді ж роботи йдуть, а «заминки» виникають лише під час процедурних питань – адже виділення коштів мають підтвердити Укравтодор, Міністерство інфраструктури України, бюджетний комітет та низка інших відомств.

– Те, що ми робимо – це вже остаточний варіант вкладення коштів, які були передбачені на цю дорогу. Це одна із кращих доріг, і вона одна з перших, яка буде мати гарантію на 10 років, – зауважив Олександр Ілліч.

Наразі дорожники вкладають останній шар асфальту. Однак на цьому роботи не завершаться – робитимуть розмітку, встановлюватимуть освітлення тощо. Олександр Савченко зауважив, що вкладання доріг – сезонна робота, тож провадити її можна до жовтня-листопада. Відтак, її облаштують до кінця року. Також керівник найвищої виконавчої гілки влади в області наголосив, що її роблять якісно, в межах визначених технологіями процедур. Окрім того, перед здачею дороги, її перевірить відповідна лабораторія.

Окрім того, голова обласної адміністрації відвідав ще один інфраструктурний об`єкт – кільце на автомобільній дорозі Р 15 Ковель-Жовква, поблизу виїзду з ковельської дороги на Устилуг. Його цьогоріч також ремонтуватимуть. Дорогу до кільця зробили, а от саме кільце мали відремонтувати за кошти польського кредиту. Однак, за словами очільника обласної Служби автодоріг Анатолія Посполітака, коштів наразі немає і не відомо, чи вони будуть. Тому нині обговорили можливість залучення інших грошей.

– Ми за рахунок коштів, які були передбачені на розбудову дороги Р 15 з Ковеля на Нововолинськ хочемо зробити це кільце. Олександр Ілліч тільки що потиснув руку, а це означає, що починаємо працювати – розповів Анатолій Посполітак.

Вартість ремонту кільця – 7-8 млн грн. За них відремонтують власне покриття, облаштують розмітку, а також впорядкують центральну клумбу.

– На цю розв’язку ми довго шукали і проекти, і оптимальне рішення. Начебто все виходить, як планувалося, – зауважив Савченко.

Тендер планують оголосити вже на цьому тижні. Таким чином, є велика вірогідність, що роботи завершать до кінця поточного року.

Опісля Олександр Савченко вирушив до Устилуга, аби подивитися, як поблизу міста роблять дорогу, яка дозволить розвантажити транспортний потік у прикордонному населеному пункті.

За словами радника голови ОДА Валерія Криворога, дорога тягнеться до польського кордону, а з української сторони її облаштування дасть змогу розвантажити транспорт в об’їзд Устилуга. Анатолій Посполітак додав, що реалізувати цей проект планували ще з 2002 року. Нині тут вирівняли покриття, однак потрібні кошти на продовження робіт. Олександр Ілліч зауважив, що цей момент – історичний. Адже зараз вони стояли у багнюці, проте невдовзі замість нього тут буде асфальтована дорога.

Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.