Головна Політика Голова Шацької районної ради Сергій Карпук провів виїзний прийом громадян на території...

Голова Шацької районної ради Сергій Карпук провів виїзний прийом громадян на території Піщанської сільської ради

2877

З перших вуст про наболіле

23 жовтня голова Шацької районної ради Сергій Карпук провів виїзний прийом громадян на території Піщанської сільської ради. Його супроводжував у цій поїздці Піщанський сільський голова Олек­сандр Бакун.

Спочатку, за графіком, очільник районної ради зустрівся з жите­лями села Затишшя. На території населеного пункту розпочалося бу­дівництво православного храму (на фото), тож прихожани просили посп­рияти у доставці будматеріалів. Ремонтувати також пот­рібно міс­це­­вий фельдшерсько-аптечний пункт. Відновлення при­міщення тут не проводилося дуже давно. За словами фельдшера, ні разу за 47 років роботи на посаді медпрацівника. Особливо в по­ганому стані ого­рожа. На території ФАПу в аварійному стані електроопора, її, щоб не впала, прикріпили до стовбура дерева. Тому Сергій Карпук доручив Олександру Бакуну прорахувати пот­ребу для ремонту при­міщення та привести в належний стан паркан. Голова районної ради пообіцяв, що під час виділення коштів на пот­реби медустанов району ремонт ФАПу с. Затишшя буде пріо­ри­тетним.

У селі Кам’янка місцеві звернулися з проханням сприяти, аби фе­льдшер проводив в селі прийом хворих хоча б раз на тиждень. Сергій Карпук зустрівся з завідуючим Піщанською амбулаторією Романом Зубом, пе­ре­дав прохання жителів та попросив враху­вати їх при організації роботи цієї медичної установи.

В ФАПі с. Острів’я фельдшер пішла в декретну відпустку, тож пра­цює лише санітарка. Вона розповіла, що нещодавно тут пере­му­рували грубку, однак не обклали її плиткою, тому що робітникам не заплатили гроші. До слова, на момент виконання робіт ФАП пе­­ре­бував у складі Центру первинної медико-санітарної допомоги Любомльського і Шацького районів. Очевидним є й те, що в при­будові ФАПу потрібно негайно замінювати підлогу. Принагідно Сер­гій Карпук розповів про зміни, які відбуваються в медичній сфері Ша­цького району.

– Нещодавно проходив лікування у Любомльській лі­карні, – поскаржився житель с. Кам’янка, – до мене там ста­ви­лися як до ув’язненого, тому, що з іншого ра­йону. От в Шацьку лі­карка декілька разів заходить, аби дізнатися про самопочуття. А нам, старим, потрібно, щоб хтось піклувався. Це дає нам додаткові сили.

Голова Шацької районної ради повідомив, що Любомльському ра­йонному бюджету передано 200 тисяч гривень медичної субвен­ції, що надійшла у Шацький район. Тож такий поділ хворих неприпус­тимий, адже гроші передбачають оплату наданих медичних послуг про­лікованим хворим із Шацького району.

Одна жителька села скаржилася на те, що в школі нечесний роз­поділ путівок серед учнів для відпочинку. Вона попросила звер­нути увагу і на діток з маленьких сіл, адже вони також мають на це право. Інша жінка звернулася до голови районної ради, аби посп­рияв у виділенні дров, адже вона є інвалідом, має проблеми з пересуванням.

Батьки школярів в с. Піща турбуються про організацію шкільного буфету, щоб дітки взимку мали гарячі чаї для зігрівання. В селі Острів’я директор школи Михайло Богута поскаржився на якість Інтернету. Голова сільської ради повідомив, що зараз тягнуть про­від для швидкісного Інтернету представники інтернет-провайдера «Бізнес і технології» (колишній «Уарнет»). На черзі – Острів’я, тож це питання доручено директору школи тримати на контролі, і як ті­льки з’явиться можливість його підключення – відразу подати фі­нансові пропозиції у відділ освіти, молоді та спорту Шацької РДА та до Шацької районної ради для того, аби передбачити фінан­су­вання на ці цілі.

Під час виїзного прийому Сергій Карпук зустрівся з лісничим Пі­щан­ського лісництва, який пообіцяв допомогти жительці Кам’янки з дровами, а також матеріалом на підлогу для ФАПу.

За результатами розгляду звернень Сергій Карпук дав відповідні доручення, аби порушені під час прийому питання, вирішення яких належить до компетенції органів місцевого самоврядування, були оперативно вирішені.

Під час прийому консультації надавала юрист Шацького бюро правової допомоги Роксолана Цвид.

Ірина ХВИСЮЧИК