Головна Політика Iнтерв’ю з Президентом. Постскриптум

Iнтерв’ю з Президентом. Постскриптум

2941

30 серпня Президент України Віктор Янукович дав інтерв’ю найбільшим телеканалам України. Глава держави виклав свою позицію з широкого кола тем, зокрема європейської інтеграції, соціально-економічного розвитку країни, внутрішньополітичної ситуації і зовнішньої політики. Чи вислови Президента України мають стосунок до Шацького району і життя його мешканців розповідає Сергій Пархонюк, заступник голови Шацької райдержадміністрації.

Які висновки зробили після перегляду інтерв’ю?

– Я з інтересом його переглянув. Президент не обминав «гострих кутів», давав конкретні відповіді на питання журналістів. Звичайно, частина зустрічі – це обговорення питань зовнішньої політики, стосунків з Російською Федерацією, євроінтеграції та газових контрактів. Стало зрозуміло, що курс на зближення з Європою залишається незмінним, і Президент зробить все від нього залежне для підписання у листопаді цього року Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

Багато питань стосувалися стану економіки держави. Охарактеризуйте його кількома штрихами.

– Зараз можна стверджувати, що українська економіка, завдяки рішучим діям керівництва держави, зберегла стабільність. Отже, заяви про можливий дефолт можна вважати простими спекуляціями. На 15 відсотків зросло виробництво продукції у галузі АПК, порівняно з минулим роком. Збільшення обсягів експорту продовольства означає збільшення надходжень до бюджету, позитивно впливає на курс національної валюти. Президент зазначив, що вдалось забезпечити постійний ріст заробітної плати, лише за перше півріччя 2013 року підвищення становило 9,6%, середньомісячна зарплата по Україні на 1 серпня становить 3222 гривні. Скорочується кількість податків – за три роки з 44 до 23. Це дуже хороший показник. Кількість видів діяльності, які потребують ліцензування, скоротилось з 77 до 57. «Підприємець повинен працювати, а не оббивати пороги відомств», –  відмітив глава держави.

Чергове спілкування Віктора Януковича з журналістами вкотре засвідчило: всі дії влади, як у внутрішній, так і зовнішній політиці, спрямовані на покращення добробуту людей, жителів нашої держави.

Ліана МИСЮРИНА.