Головна Політика Луцьк закупить шість дизель-генераторів для безперебійної роботи котелень

Луцьк закупить шість дизель-генераторів для безперебійної роботи котелень

692

Члени виконавчого комітету Луцької міської ради підтримали рішення виділити 12,5 млн грн з резервного фонду бюджету Луцької міської територіальної громади на закупівлю шести потужних дизель-генераторів для безперебійної роботи луцьких котелень, в разі відсутності в місті електропостачання, а також 3 млн грн на будівництво кабельних ліній 10кВ до котельні на вул. Карбишева, 2.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зазначив, що майбутня зима, мабуть, буде однією з найскладніших в історії Луцької громади за останній час, тому влада розглядає будь-які можливі сценарії та готується до будь-якого розвитку подій.

 

“Одним з питань сьогодні є виділення коштів на потужні дизель-генератори, щоб наші котельні могли працювати при наявності газу та подавати тепло і гарячу воду в оселі лучан навіть за відсутності електроенергії. Це дизель-генератори потужністю до 600 кВт. Наприклад, в одній із котелень нашого міста, для того, щоб запустити насоси та інше обладнання, необхідно дизель-генератор потужністю 1200 кВт. Таким чином ми з’єднаємо та синхронізуємо два генератори по 600 кВт, і вони будуть працювати, як один на 1200 кВт. За таких умов ми зможемо подавати тепло і гарячу воду навіть за відсутності в місті електроенергії. Може бути такий варіант, що не буде ні газу, ні електроенергії. На такий випадок ми вже готуємо пункти обігріву в громаді. Їх буде 63, з пічками-буржуйками всередині, якими можна буде обігріти приміщення. Наше комунальне підприємство “Парки та сквери” ще з літа почало займатись заготівлею дров. Кожен пункт обігріву буде забезпечено дровами. Ці пічки-буржуйки будуть з поверхнями, на яких можна буде приготувати їжу. Кожен пункт обігріву буде забезпечено базовим набором продуктів харчування: крупи або макарони, м’ясні вироби, вода. В разі необхідності також буде чергувати медик”, – розповів міський голова.

 

Також Ігор Поліщук зазначив, що коли знеструмлена частина міста, то дуже поганий зв’язок. На такий випадок у громаді облаштують публічні місця для доступу до інтернету за допомогою системи супутникового зв’язку Starlink. “Буде декілька точок доступу в місті та в кожному старостинському окрузі. Може таке бути, що не буде ні мобільного зв’язку, ні інтернету. І для того, щоб громадяни змогли зв’язатись з рідними та передати іншу інформацію, будуть облаштовані такі точки доступу. Про місце розташування пунктів обігріву та точок доступу до мережі інтернет, ми повідомимо згодом”, – сказав він.

 

Також Луцька громада за проєктом USAID безкоштовно, як допомогу, отримає близько 240 дизель-генераторів. Перші партії генераторів потужністю до 30 кВ місто вже почало отримувати або отримає їх в найближчий час. Левова частка цих генераторів буде розміщена в пунктах обігріву. Далі будуть генератори від 30 до 100 кВ. Усі вони будуть використовуватись для підтримання інфраструктури нашого міста.

 

Ігор Поліщук також розповів, що підписав листи з проханням допомогти громаді дизель-генераторами до усіх міст-партнерів Луцька та до усіх міст, з якими наше місто має дружні відносини. Втім, треба розуміти, що потужні дизель-генератори, які необхідні для пуску великих котелень, є дуже коштовними: “Ми не знаємо, якими будуть їхні відповіді. Тому ми не можемо зволікати, а повинні придбати базовий набір потужних генераторів для котелень. Але якщо нам щось подарують, це буде добре”.

 

Члени виконавчого комітету також підтримали рішення виділити кошти на діяльність КП “Парки та сквери” та департаменту освіти, щоб забезпечити підвальні приміщення навчальних та виховних закладів пічками-буржуйками.

Управління інформаційної роботи

(777904, 777946, 777937, 724727)