Головна Політика На Волині продовжують працювати над безбар’єрністю, враховуючи нові виклики сьогодення

На Волині продовжують працювати над безбар’єрністю, враховуючи нові виклики сьогодення

597

Безбар’єрність – це не просто про комфортне життя для людей будь-якого віку, статі та стану здоров’я. Іноді це про життя та розвиток взагалі.

Мільйони українців, серед яких маломобільні люди, молодь, жінки, люди літнього віку, люди з інвалідністю, через численні бар’єри не можуть реалізувати себе, а в деяких випадках навіть забезпечити власні базові потреби. Війна загострила всі ці питання.

«Оскільки наша область з початку повномасштабного вторгнення прийняла більше 77 тисяч переселенців, то перед територіальними громадами Волині гостро стоїть питання забезпечення комфортного простору для усіх мешканців», – наголошує начальник Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Щоб впоратись з наявними викликами, з ініціативи першої леді України Олени Зеленської в 2021 році була прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Вона передбачає створення безбар’єрного простору в Україні за 6 основними напрямками:

📌Суспільна та громадянська безбар’єрність, яка передбачає забезпечення рівних можливостей участі всіх людей та суспільних груп у житті громад та держави.

📌Освітня безбар’єрність — створення рівних можливостей та вільного доступу до освіти, включаючи освіту протягом життя.

📌Економічна безбар’єрність – забезпечення умов та можливостей для працевлаштування, заняття підприємництвом молоді, жінок, літніх людей, людей з інвалідністю тощо.

📌Інформаційна безбар’єрність – умови, за яких люди, незалежно від їх функціональних порушень чи комунікативних можливостей, мають доступ до інформації в різних форматах та з використанням технологій, що враховують їх потреби та можливості.

📌Фізична безбар’єрність – створення середовища, в якому громадські споруди та публічні місця, транспорт і послуги є фізично доступними для всіх суспільних груп.

📌Цифрова безбар’єрність – забезпечення доступу до інформації, комунікації, публічних та інших послуг онлайн для всіх суспільних груп, включаючи літніх людей, людей з інвалідністю, людей, які проживають у сільській місцевості тощо.

Для контролю і реалізації цих завдань, на Волині сформували план заходів на 2023-2024, спрямованих на забезпечення безбар’єрного простору. Проект плану заходів доступний для публічного громадського обговорення на офіційному вебсайті ОДА (https://bit.ly/426KmGu) та по завершенню буде впроваджуватись в роботу усіма профільними структурами.