Головна Політика На Волині продовжують шукати шляхи підтримки ВПО

На Волині продовжують шукати шляхи підтримки ВПО

516

З початку повномасштабного вторгнення на Волинь прибуло понад 78 тисяч осіб, з яких понад 51 тис. – отримали статус внутрішньо переміщених. Про це повідомила директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Оксана Гобод сьогодні, 25 липня 2023 року, під час координаційної наради з представниками міжнародних організацій. Зустріч відбулася під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Мирослави Якимчук.

Як зауважила Оксана Гобод, організація ООН та інші міжнародні організації надають величезну допомогу як для жителів Волині, так і для людей, які вимушено залишили свої домівки та набули статус внутрішньо переміщених осіб. Окрім того, за перше півріччя ВПО області отримали 1,5 млрд гривень державної підтримки. В основному це – жінки, діти, пенсіонери та люди з інвалідністю.

«Нам є над чим працювати! Слід розвивати нові інституції допомоги для того, щоб люди, які залишили своє місце проживання, мали можливість почувати себе безпечно. Дякую всім, хто допомагає: за продукти харчування, за додаткове грошове забезпечення, за матеріально-технічну підтримку комунальних закладів області. Це все ми робимо для того, аби максимально допомогти людям, які цього потребують», – наголосила директорка департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.

За її словами, наразі головне завдання на місцях – інтегрувати внутрішньо переміщених осіб в громаду. Зокрема, в цьому напрямку відмітили роботу благодійного фонду «Рокада», який активно працює над створенням координаційних центрів з роботи з ВПО.

«Лише спільна робота органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та міжнародних агенцій принесе гідний результат», – додала Оксана Гобод.