Головна Політика У місті Володимирі на зустрічі з головами ОСББ обговорили важливі питання житлової...

У місті Володимирі на зустрічі з головами ОСББ обговорили важливі питання житлової сфери

514

21 лютого перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук провів традиційну зустріч голів ОСББ та кооперативів нашого міста з керівниками комунальних підприємств.

Під час зустрічі проговорили актуальні питання, які стосуються житлової сфери, а також функціонування місцевих програм підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і кооперативів, зокрема – «Тепла оселя» (для учасників державної програми «ЕНЕРГОДІМ»), а також програми співфінансування ремонтних робіт.

Нагадаємо, що в громаді діють програми, скориставшись якими, ОСББ можуть отримати 60 відсотків фінансування з місцевого бюджету на проведення тих чи інших ремонтних робіт у своїх будинках, а також можуть покрити 90 відсотків вартості ремонту ліфта. Перші транші у розмірі понад 2 мільйони гривень на ці програми будуть виділені уже на найближчій сесії міської ради.

Проаналізували в ході зустрічі будинки, де встановлені індивідуальні теплові пункти та вжиті інші заходи з енергозбереження. У таких будинках тарифи на опалення зараз більш ніж удвічі нижчі, у порівнянні з рештою міських багатоповерхівок. Як наголосив Ярослав Матвійчук, саме за такими заходами майбутнє житлового фонду.

Окремо зупинились на питанні переходу на сміттєві євроконтейнери. Цього року планується ремонт контейнерних майданчиків, які знаходяться у дворах багатоповерхівок, де згодом будуть встановлені уже сучасні сміттєві контейнери.

Голови ОСББ порушили питання запуску револьверного фонду, який даватиме можливість брати безвідсоткові кредити. Перший заступник міського голови зазначив, що над цим зараз ведеться робота, тож, ймовірно, такий фонд для ОСББ у Володимирі запрацює у другому півріччі 2023 року.

Цікавились керівники об’єднань і можливістю проведення капітального ремонту дворів, отримавши відповідь, що за можливості фінансування такі роботи цьогоріч також будуть виконуватись.